Úvod Ľudia Hana Zagorová oslávila 70 rokov

Hana Zagorová oslávila 70 rokov

Foto: archív

Česká speváčka a herečka Hana Zagorová oslavuje 70. narodeniny. Oslávila ich spolu s fanúšikmi na veľkom narodeninovom koncerte s názvom Hana Zagorová 70 v pražskej Lucerne. O jej dlhodobej popularite svedčí aj fakt, že vstupenky na tento koncert boli vypredané počas jedného dňa.

Na koncerte pokrstí aj nový album O lásce, ktorý k životnému jubileu nahrala. Piesne z neho mali koncertnú premiéru. Na jubilejnom koncerte nechýbať jej manžel Štefan Margita, ktorý v týchto dňoch hosťuje v Chicagu, kde bude účinkovať v postave boha Logeho v inscenácii Zlato Rýna.

Hana Zagorová sa narodila v Petřkoviciach na Ostravsku v rodine stavebného inžiniera. Spievať začala už počas stredoškolského štúdia s Ostravským rozhlasovým orchestrom. Prvýkrát na seba upozornila v roku 1963 v ostravskej speváckej súťaži Hľadáme nové talenty. V rokoch 1964 – 1968 absolvovala štúdium herectva na brnianskej JAMU. V roku 1968 mala prvý hit, pieseň Bludička Julie. Od roku 1969 účinkovala v známom pražskom hudobnom divadle Apollo. V roku 1970 vyšla jej prvá LP platňa Bludička.