Úvod Politika Harabin k teroru v Štrasburgu: Migračný pakt OSN ešte zintenzívni útoky

Harabin k teroru v Štrasburgu: Migračný pakt OSN ešte zintenzívni útoky

Foto: archív

Teroristický útok moslimského radikála, 29-ročného Chérifa Chekatta na vianočných trhoch vo francúzskom Štrasburgu si vyžiadal štyroch mŕtvych a 12 zranených ľudí. Chekatt, ktorý ako prisťahovalec žil roky v Štrasburgu, bol známym recidivistom. Vo väzení prežil celkovo tri roky a práve počas posledného pobytu za mrežami, ktorý sa skončil v roku 2015, sa podľa francúzskej polície zradikalizoval a prepadol islamskému extrémizmu.

Pri streľbe kričal “Alláhu akbar” čo je znak teroristických útokov spáchaných islamskými extrémistami. Neskôr na svoje obete útočil aj nožom. Po útoku si podľa výpovedí svedkov zobral taxík, ktorým sa odviezol do inej časti mesta. Tam sa ešte dostal do prestrelky s policajtmi, ktorí ho prenasledovali, a následne im zmizol.

Taxikár, ktorý ho viezol, neskôr policajtom povedal, že jeho pasažier sa práve vykonaným útokom hrdo pochválil. Páchateľa po dvoch dňoch nakoniec francúzska polícia vypátrala a počas prestrelky usmrtila v štrasburskej štvrti Neudorf.

Na udalosti v Štrasburgu zareagoval sudca Najvyššieho súdu SR a kandidát na prezidenta Štefan Harabin. “Toto je výsledok činnosti skupín, ktoré minimálne od roku 2015 organizujú prísun obrovského počtu moslimských migrantov do Európy. Sú to kriminálne bandy, ktoré na tom zarábajú miliardy – samozrejme, za podpory skorumpovaných politikov z EÚ a asistencie skorumpovaných policajných zložiek.

Je úplne jasné, že medzi privážanými imigrantmi sú aj teroristi, cvičení práve na takéto rozvratné akcie, vyvolávanie strachu a napätia. V západnej Európe sa už ľudia pomaly boja vyjsť na ulicu, migranti sa správajú nenávistne, znásilňujú ženy, terorizujú a zabíjajú príslušníkov väčšinového obyvateľstva,“ uviedol pre portál napalete.sk.

Štrasburg je ďalšie európske mesto, ktorého obyvatelia už vedia, čo je to strach vyjsť na ulicu. (Foto: archív)

Ako dodal, nie je to náhoda. Tento proces bol podľa neho už dávno pripravený. “Pamätáme sa, že pred tridsiatimi rokmi prezident USA George Bush starší povedal, že má predstavu o inej Európe – Európe nových národov, nových rás a nových štátov. Dnes sme svedkami začiatku uskutočňovania týchto plánov, tzv. nového svetového poriadku: výmeny európskeho kresťanského obyvateľstva za migrantské – moslimské. Chystá sa zničenie našich koreňov, našej kultúry, našich tradícií, našich hodnôt a napokon našich štátov,” upozornil Harabin.

Známy sudca sa dotkol aj témy Globálneho paktu OSN o migrácii, nedávno schváleného v marockom Marrákeši. Ako povedal, jeho realizácia spôsobí ešte zintenzívnenie teroristických útokov. “Právnym rámcom výmeny obyvateľstva v Európe sa má stať práve pakt, ktorý koncipoval aj náš minister zahraničných vecí.

Našťastie, Slovensko pakt odmietlo, aj keď vládna koalícia tvrdila, že Miroslav Lajčák je najlepší minister zahraničia na planéte Zem… Žiaľ, kým budú európsku politiku ovplyvňovať ľudia typu Lajčáka, moslimský terorizmus z Európy nezmizne,” uzavrel Štefan Harabin.