Úvod Spoločnosť Harabin na “krste” svojej knihy: Nikdy som nemusel vziať jediné slovo späť

Harabin na “krste” svojej knihy: Nikdy som nemusel vziať jediné slovo späť

Štefan Harabin počas autogramiády. (Foto: Pavel Kapusta)

Bývalí prezidenti SR Ivan Gašparovič a Rudolf Schuster, expremiér Vladimír Mečiar, poslanci NR SR, predstavitelia súdnictva, zahraniční veľvyslanci a desiatky ďalších prominentov sa v bratislavskom Divadle v podpalubí zúčastnili slávnostného uvedenia novej knihy bývalého predsedu Najvyššieho súdu, exministra spravodlivosti a podpredsedu vlády, dnes sudcu Najvyššieho súdu Štefana Harabina s názvom Súdnosť.

Na palube lode kotviacej na dunajskom nábreží knihu uviedli symbolicky do života červeným vínom. Ešte predtým z nej autor prečítal prítomnému publiku dve ukážky. Počas neformálneho pokračovania akcie Štefan Harabin absolvoval vyčerpávajúcu dvojhodinovú autogramiádu.

Po jej skončení pre portál napalete.sk povedal: “V minulosti ma médiá pre moje názory často označovali za extrémistu, za človeka, ktorý chce zle pre Slovensko, ktorý nehovorí pravdu. Začalo sa to po mojej návšteve Juhoslávie, keď som povedal, že ak bude táto krajina bombardovaná bez mandátu OSN, je to tvrdá agresia. Odvtedy som na čiernej listine.

Útoky proti mne sa dejú už celé roky, počas ktorých som nie vždy mohol verejne vyjadriť svoj necenzurovaný názor. Preto dnes využívam možnosti Facebooku a YouTube a preto som aj pretavil určité fakty do knihy Súdnosť. Tá sčasti odráža moje profesionálne pôsobenie, ako aj obdobie môjho života pred nástupom do justície.

Foto: Michaela Kolimárová

Opisujem tam okrem iného aj ‘sadikiádu’, ktorú proti mne spustili na základe ťažkého spravodajského materiálu, vyrobeného v kooperácii Lipšica a Kaliňáka. Bola to ich reakcia na to, že som chcel zrušiť Špeciálny súd, ktorý nazývam fašistický. Viete, ja vždy hovorím a píšem len fakty a pravdu, som známy tým, že som nikdy nemusel vziať ani jediné svoje slovo späť. A tak je to aj v tejto knihe.”

“Štefan Harabin je médiami označovaný ako kontroverzný sudca. Čo je však je rozporuplné na tomto rodákovi spod Tatier? Vari to, že nekompromisne stojí za autoritou sudcovského stavu, alebo to, že rovnako nekompromisne odhaľuje klamárov, podvodníkov, ľudí z vysokej politiky za ktorými stoja kriminálne činy, ktoré nemá kto potrestať?” píše sa v anotácii knihy Súdnosť, uverejnenej na internete.

Ako sa v nej ďalej uvádza, publikácia sa zaoberá príbehom práva a charakteristikou, ktorá je v súčasnej spoločnosti definovaná ako právny štát. Autor anotácie ubezpečuje, že ktokoľvek, kto siahne po knihe, nebude sklamaný. Titul momentálne patrí medzi najpredávanejšie na Slovensku.

Foto: Pavel Kapusta

UložiťUložiť