Úvod Politika Harabin voličom: Stáli sme proti obrovskej sile, ale ideme ďalej!

Harabin voličom: Stáli sme proti obrovskej sile, ale ideme ďalej!

Foto: Michaela Kolimárová

Som jednoznačne víťaz volieb, bez peňazí, bez podpory strán a bez podpory médií. V povolebnej relácii TA3 V politike to uviedol neúspešný kandidát na post prezidenta Štefan Harabin. Chybu v kampani si nepripúšťa. Tvrdí, že voliči iného neúspešného kandidáta Mariana Kotlebu posunuli do druhého kola Maroša Šefčoviča. K výsledkom volieb Šefčovičovi aj Zuzane Čaputovej zablahoželal, ale ako dodal, „neblahoželá im k hodnotám, ktoré majú“.

Harabin zdôraznil, že v predvolebnej kampani odmietal akékoľvek kupčenie s hlasmi voličov. Ako priznal, v predvolebnej kampani ho oslovilo „viacero politických strán“, medzi nimi aj ĽSNS. Opakovane však zdôrazňoval, že Zuzana Čaputová kupčila s Robertom Mistríkom. „V prospech koho sa vzdal? V prospech mňa?,“ povedal Harabin. Tento problém by mal podľa neho riešiť prokurátor.

Harabin mieni, že ani Marian Kotleba v predvolebnej kampani neponúkal vhodné riešenie problémov Slovenska. Tými stále podľa jeho slov ostávajú zánik Slovenska, zánik rodiny a zánik suverenity. „Jedine ja zo všetkých adeptov som ponúkal aj riešenia, aj odvahu, aj schopnosť zobrať bremeno zodpovednosti na vlastné plecia,“ uviedol.

Podľa Harabina hrozí, že prezidentské voľby budú aj skôr, ako o päť rokov. Sám seba vidí v pozíciách prezidenta SR, sudcu Najvyššieho súdu SR, prípadne sudcu v Luxemburgu či Štrasburgu. Dodal, že nijakú politickú stranu zakladať nebude. Nevyjadril sa však jednoznačne, či vstúpi do niektorej z existujúcich strán.

Štefan Harabin sa k voľbám vyjadril aj v oficiálnom profile na sociálnej sieti, kde sa poďakoval svojim vyše 307-tisíc voličom. “Možno máte pocit, že vaša snaha vyšla nazmar, že nemalo nijaký zmysel bojovať. Chcem vás povzbudiť a uistiť vás, že všetko, čo sa udialo a na čom sme tak usilovne pracovali, má zmysel.

Treba mať tiež na pamäti, že sme stáli proti obrovskej presile. Sila nášho súpera je nesmiera. Ovláda médiá, známe osobnosti, vplyvové skupiny, politické strany, má neobmedzený rozpočet a využíva najpodlešie techniky propagandy a manipulovania.

Niekedy víťazstvá neprichádzajú v skokoch, ale prichádzajú pomaly, postupne. Túto bitku sa nám síce nepodarilo vyhrať, ale podarilo sa nám vytvoriť pevné základy pre ďalší postup, vytvorili sme silné informačné pole a zasiali myšlienky. Aj s pomocou vás sa darilo ich rozšíriť a ony časom vyklíčia. Keď príde ten správny čas. Viem, že zmenu máme v našich rukách. Ja sa nevzdávam, ideme ďalej!” ubezpečil svojich priaznivcov.