Úvod Politika Harabin: Všetci, čo hlasovali za zrušenie amnestií, budú po nástupe právneho štátu...

Harabin: Všetci, čo hlasovali za zrušenie amnestií, budú po nástupe právneho štátu trestne stíhaní

Foto: Pavel Kapusta

Bývalý predseda Najvyššieho súdu SR, exminister spravodlivosti a súčasný sudca Najvyššieho súdu Štefan Harabin si myslí, že prezident SR Andrej Kiska je “daňový kriminálnik a úžerník”. Viackrát to zopakoval počas svojho prejavu na bratislavskej konferencii Právny štát alebo právo na pravdu.

„Kiska je vydierateľný daňový podvodník. V zahraničí to vedia. Koľko je ešte takých podvodov?“ položil si otázku Harabin. Ako dodal, Kisku Bezpečnostná rada SR nemala pustiť do USA na Valné zhromaždenie OSN, pretože súčasný prezident predstavuje bezpečnostné riziko. „Kiska ako jediný v OSN povedal, že Rusko je agresor. Ani Macron, ani Trump si to nedovolili povedať,“ upozornil Harabin, ktorý si myslí, že Kiska je vydierateľný cudzími spravodajskými službami a práve preto koná a rozpráva týmto spôsobom.

Štefan Harabin ostro kritizoval aj nedávne zrušenie tzv. Mečiarových amnestií zo strany NR SR a jeho odobrenie Ústavným súdom. Zopakoval svoje známe stanovisko, podľa ktorého sú amnestie všade vo svete nezrušiteľné a tento akt označil za protiprávny. “Pán premiér, všetci členovia vlády a všetci poslanci NR SR, ktorí za toto zahlasovali, ako aj pán prezident Kiska a všetci ústavní sudcovia, čo to schválili, budú stíhaní za zneužitie právomoci verejného činiteľa, keď nastúpi právny štát a keď ústavní činitelia nebudú vydierateľní,” povedal pred účastníkmi konferencie Harabin.