Úvod Z DOMOVA Heger: Dúfam, že predčasné voľby nebudú

Heger: Dúfam, že predčasné voľby nebudú

Eduard Heger. (Foto: archív)

Predseda vlády Eduard Heger dúfa, že predčasné parlamentné voľby nebudú. Povedal to vo vysielaní TV JOJ. Heger poukázal na viaceré reformy, ktoré sa podľa neho jeho vláde podarilo zrealizovať. Ide napríklad o reformy v oblasti školstva, zdravotníctva či justície. Upriamil pozornosť aj na investície, ktoré majú smerovať na Slovensko z plánu obnovy.

Podľa jeho slov sa Slovensko nachádza v období, keď ľudia potrebujú vidieť, že sú jednotní, podobne ako to bolo počas pandémie. Opätovne potvrdil, že sú v menšinovej vláde a odmietol vládnutie s “fašistami”. Pripadá mu absurdné, že strana SaS odišla z vlády práve vo chvíli, keď Slovensko trápi energetická kríza.

„Občania nepotrebujú vedieť, aký status napísal politik. Potrebujú vedieť, čo táto vláda pre nich urobila,“ povedal Heger. Zároveň uviedol, že počas ich vlády sa majú zvýšiť platy napríklad zdravotníkom či v školstve.

Heger sa považuje za silného lídra a myslí si, že vie „ukočírovať“ aj ministra financií a lídra OĽaNO Igora Matoviča. Povedal, že už od svojho nástupu na premiérsku stoličku počúval o tom, že je „Matovičova bábka“ alebo to, že im neprejde reforma vysokých škôl, súdnictva či národných parkov.

Premiér sa v televíznom vysielaní vyjadril aj k téme cien energií či k inflácii. „Ceny elektriny na Slovensku pre domácnosti sú zastropované do konca roka. Z hľadiska cien elektriny občania platia stále rovnako na úrovni roku 2021 a výrazne menej ako okolité krajiny,“ povedal. Doplnil, že v nasledujúcom období chcú predstaviť aj ďalšie opatrenia na pomoc ľuďom.