Úvod Z DOMOVA Heger: Navrhujeme, aby podnikatelia museli podať daňové priznanie do 31. októbra

Heger: Navrhujeme, aby podnikatelia museli podať daňové priznanie do 31. októbra

Foto: archív

Termín podania daňových priznaní k dani z príjmov za minulý rok bude stanovený na koniec októbra. Avizuje to minister financií Eduard Heger. Ako totiž uviedol po rokovaní vlády, jeho rezort v septembri predloží do parlamentu novelu zákona Lex korona.

Termín skončenia mimoriadnej situácie na účely podania daňových priznaní novelou zafixujú na 30. septembra 2020. Daňové subjekty tak budú mať od tohto termínu na podanie daňových priznaní ešte mesiac.

„V tomto momente ešte stále analyzujeme, či k 31. októbru bude potrebné vykonať platbu, čiže zaplatiť, priznať daň. Toto rozhodnuté ešte nemáme,“ povedal Eduard Heger. Pôvodná pandemická legislatíva pritom odsunula povinnosť podania daňových priznaní k dani z príjmov za minulý rok naviazaním na skončenie mimoriadnej situácie.

Hovorila o tom, že priznania sa musia podať a daň zaplatiť mesiac nasledujúci po skončení mimoriadnej situácie. Vzhľadom na aktuálnu epidemiologickú situáciu a pokračujúcu mimoriadnu situáciu sa však podľa Hegera ministerstvo rozhodlo túto formuláciu zmeniť.