Úvod Z DOMOVA Heger podporuje vydanie Fica na väzobné stíhanie

Heger podporuje vydanie Fica na väzobné stíhanie

Eduard Heger. (Foto: archív)

Hnutie OĽaNO podporuje vydanie poslanca Národnej rady SR Roberta Fica na väzobné stíhanie a súhlasí s ním aj premiér Eduard Heger. Šéf vládneho kabinetu to povedal v rozhlasovom vysielaní RTVS.

Poukázal na to, že vlády Fica boli známe tým, že mali veľa korupčných káuz. „Zakúsili sme aj to, že Fico neváhal zneužívať orgány činné v trestnom konaní na politický boj,“ povedal Heger s tým, že ich vláda prišla s tým, že je to neprípustné.

Premiér tvrdí, že predseda Smeru-SD vedel, že sa začnú vyšetrovať jeho kauzy, ktoré “zametali dlhé roky pod koberec”. Schéma, ktorú založil Fico, sa podľa premiéra jasne odkrýva a je jasné, že sa z toho snaží urobiť politický proces.

Na otázku či by sa mal Fico vzdať svojho mandátu, Heger povedal, že „je to taká závažná vec, že Fico by mal zaujať iné stanovisko, ako zaujal.“ Premiér tiež povedal, že v tejto veci nemôže vedieť, aké je dôkazné bremeno a ani to nechce vedieť. “Šéf vlády nemá čo vedieť, čo je v spisoch. Verím, že podozrenia sú podložené dôkazmi,” uzavrel.