Úvod Z DOMOVA Heger si nevie predstaviť, že by nastúpila úradnícka vláda. Chce priviesť Slovensko...

Heger si nevie predstaviť, že by nastúpila úradnícka vláda. Chce priviesť Slovensko k predčasným voľbám ako premiér

Eduard Heger. (Foto: archív)

Dočasne poverený premiér Eduard Heger si nevie predstaviť úradnícku vládu. Chce priviesť Slovensko k predčasným voľbám ako premiér. Povedal to vo svojom mimoriadnom televíznom príhovore v RTVS.

Priblížil, že pôjde do rokovaní s prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou s postojom, že chce krajinu stabilne priviesť k predčasným voľbám ako premiér. „Budem rešpektovať, ak bude mať na vec iný názor a rozhodne sa inak,“ podotkol.

Priznal, že Slovensko je v chaose a vo vážnej kríze. „Som presvedčený, že spoločne nájdeme riešenie, ako najlepšie viesť Slovensko v kríze chaosu,“ doplnil. Nevie si však predstaviť, že by teraz nastúpila úradnícka vláda. Na miesto ich ministrov by podľa nehop nastúpili ľudia, ktorí by možno mali dobré úmysly, ale bez skúseností, čo by ohrozilo “aktuálnu stabilitu”.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová by nemala podľahnúť verejnému vydieraniu dočasne povereného premiéra Eduarda Hegera a mala by vymenovať úradnícku vládu. Vyzýva na to mimoparlamentná strana Hlas-SD. Mimoriadne vystúpenie premiéra v RTVS vníma ako zneužitie verejnoprávneho priestoru na politický tlak na hlavu štátu.

Hlas-SD tiež vyzýva prezidentku k razantnému riešeniu politickej krízy. „Očakávam, že prezidentka Čaputová nepodľahne verejnému vydieraniu Eduarda Hegera, odoberie jeho vláde poverenie a vymenuje úradnícku vládu,“ uviedol predseda strany Peter Pellegrini.

Ak vydieraniu prezidentka podľahne, bude podľa neho spoluzodpovedná za chaos a nárast radikalizmu v spoločnosti. „Heger a ministri si strážia svoje kšefty, kašlú na ľudí a preto musia odísť,“ doplnil. Priblížil, že vláda neponúkla nijaké riešenie proti rastu cien a zlyhala aj v pomoci ľuďom zmietaných krízou.