Úvod Z DOMOVA Heger: V opatreniach proti zdražovaniu okolité štáty len teraz dobiehajú Slovensko

Heger: V opatreniach proti zdražovaniu okolité štáty len teraz dobiehajú Slovensko

Eduard Heger. (Foto: archív)

Okolité štáty pri opatreniach kompenzujúcich občanom vyššie ceny energií a potravín len dobiehajú to, čo Slovensko už v tomto smere urobilo. V rozhlasovej diskusii RTVS to uviedol premiér Eduard Heger, pričom poukázal na to, že jeho vláda investovala v predchádzajúcich mesiacoch na tieto účely stovky miliónov eur.

„Oni to v predchádzajúcom období neurobili, my áno a urobili sme to kvalitne,“ zdôraznil premiér pri porovnaní intervencií Slovenska a iných štátov. Pri opatreniach kompenzujúcich zdražovanie spomenul napríklad investície do regulácie cien energií v predchádzajúcich dvoch rokoch, zaradil k nim aj trinásty dôchodok či príspevok za očkovanie pre seniorov.

„Aj tieto prostriedky môžu použiť na to, aby zvládli zvýšenie cien,“ upozornil. Rovnako pripomenul aj 350-eurovú jednorazovú odmenu pre pracovníkov v štátnej a verejnej správe. Poukázal aj na indície naznačujúce rast platov.

Zároveň avizoval, že na najbližšie rokovanie vlády pripravuje kabinet opatrenie, ktoré má zvýšené ceny energií kompenzovať subjektom štátnej a verejnej správy, pričom však odmietol prezradiť detaily. „Predstavíme ich na vláde,“ dodal.