Úvod Z DOMOVA Heger: Verím, že nik z koalície nebude brániť očiste v polícii

Heger: Verím, že nik z koalície nebude brániť očiste v polícii

Eduard Heger. (Foto: archív)

Predseda vlády SR Eduard Heger verí, že ani jeden koaličný partner „nebude akokoľvek brániť nevyhnutnej očiste polície, prokuratúry a súdnictva“. Vyhlásil to prostredníctvom krátkej videonahrávky. Pripomenul, že súčasná koalícia sľúbila Slovensko bez korupcie a rovnosť pred zákonom.

Líder Sme rodina Boris Kollár na mediálnom brígingu oznámil, že hnutie sa nebude zúčastňovať na pracovnej skupine, ktorá má riešiť obnovu dôvery v právny štát. Podľa svojich slov nebude podporovať vytvorenie tzv. druhej mafie, upozornil pritom na nové vážne obvinenia v kauzách, týkajúcich sa práce polície.

Vznik pracovnej skupiny oznámila koalícia po zasadnutí bezpečnostnej rady štátu. Zvolal ju premiér po tom, ako tento týždeň Úrad inšpekčnej služby zadržal štyroch vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry, ale aj dočasného riaditeľa inšpekcie.

Heger zdôraznil, že na vzniku skupiny je v koalícii zhoda, na brífingu pri ňom stáli viacerí koaliční partneri vrátane podpredsedu Sme rodina a ministra práce Milana Krajniaka. Ten novinárom povedal, že „to, čo odznelo na brífingu, bolo iné, než som mal pocit, že sa dialo vnútri“.