Úvod Z DOMOVA Hegerov kabinet prevzal do PVV Matovičov zámer vydávať vládne noviny

Hegerov kabinet prevzal do PVV Matovičov zámer vydávať vládne noviny

Foto: archív

Súčasný kabinet Eduarda Hegera do svojho programového vyhlásenia vlády (PVV) zaradil aj vydávanie vládnych novín, ktoré prevzal z predchádzajúceho PVV Matovičovho kabinetu. Podľa šéfa ÚV Júliusa Jakaba však vládne noviny v súčasnosti nie sú témou dňa.

„ÚV pracuje aj na iných otázkach z PVV a tie posúvame míľovými krokmi dopredu. Stále nás na nich čaká mnoho práce a možno tiež budú hotové až v treťom roku, ale toto je vec, ktorú vieme vyriešiť pomerne rýchlo, ale až vtedy, keď to bude otázka dňa,“ uviedol Jakab vo vyhlásení pre médiá.

Kabinet sa v PVV zaviazal zabezpečiť pravidelné informovanie občanov prostredníctvom doručovania bezplatných informačných novín, doručovaných do poštových schránok slovenských domácností.

Noviny financované z rozpočtu ÚV budú vychádzať na 32 stranách s mesačnou periodicitou. Obsahovať majú odpočet činnosti jednotlivých ministerstiev. Vydávanie novín ako nápad Igora Matoviča kritizovali okrem opozície a alternatívnych médií aj niektorí predstavitelia vládnej koalície.