Úvod Z DOMOVA Hi everybody, I’m Igor from Slovakia, začína sa nové Matovičovo video

Hi everybody, I’m Igor from Slovakia, začína sa nové Matovičovo video

Reprofoto: Facebook Igora Matoviča

Premiér Igor Matovič zverejnil svoje nové video. Tentoraz sa užívateľom sociálnej siete prihovára v anglickom jazyku. Začína ho slovami: “Hi everybody, I’m Igor from Slovakia”. Do jeho záhlavia napísal: “Haj evrybady,) #Covid19MassiveTesting …z lásky všetkým mojim obľúbeným múdro……”

V takmer šesťminútovej videonahrávke hovorí o plošnom testovaní na Slovensku. Označuje ho za úspešný experiment a vysvetľuje jeho význam. Predseda vlády zdôraznil, že počas jednotlivých kôl testovania sa znížil počet pozitívne testovaných až o 58 percent.

Video sa okamžite stalo virálnym. Hoci je určené zahraničným divákom, komentáre pod ním sú v slovenčine. Ľudia hodnotia najmä úroveň premiérovej angličtiny, keďže sa nedávno v Bruseli v priamom televíznom prenose zviditeľnil ťažko zrozumiteľnými vyjadreniami v tomto jazyku.

Je zrejmé, že tentoraz sa Matovič na nahrávanie videa dobre pripravil po obsahovej aj jazykovej stránke. Podľa názoru mnohých komentujúcich však jeho angličtina i celkový prejav vyznievajú rozpačito až komicky.

“Talent od prirodzenia!” hodnotí premiérov výkon jedna z užívateliek. Ďalší ho podozrievajú, že celý príspevok číta z obrazovky. “Základné frázy, ktore sa dnes 300-krát opakujú, a ešte to aj číta. Otázka je, na koľký pokus to buchol,” píše jeden z nich.

Pozrite si video Igora Matoviča o plošnom testovaní v angličtine