Úvod Z DOMOVA Hlas-SD: Matovič cestou do Moskvy poprel autoritu nového premiéra

Hlas-SD: Matovič cestou do Moskvy poprel autoritu nového premiéra

Foto: archív

Minister financií Igor Matovič zasiahol svojou cestou do Ruska do kompetencií ministra zahraničných vecí a ministra zdravotníctva. Zároveň úplne poprel autoritu nového premiéra, uviedla vo svojom stanovisku strana Hlas-SD.

Strana zároveň vyzýva premiéra Eduarda Hegera a ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského na okamžité zverejnenie zmluvy o nákupe a dovoze vakcíny Sputnik V. Verejnosť má podľa strany právo vedieť, kto, kedy, za akých podmienok a v akom objeme zmluvu podpísal.

„Svojvoľná cesta Igora Matoviča do Moskvy a Budapešti potvrdzuje, že Slovensko dnes nemá vládu Eduarda Hegera, ale druhú vládu Igora Matoviča,“ zverejnila strana svoje stanovisko.

Podľa strany Hlas-SD nej nie je v poriadku, aby sa ministri a koaliční partneri tvárili, že Matovičov prístup je v poriadku. „Igor Matovič chce naďalej vládnuť Slovensku ako sultán bez akýchkoľvek pravidiel a ďalej generovať konflikty vo vláde i v celej krajine.“

Matovič odcestoval do Moskvy na stretnutie s výkonným riaditeľom Ruského fondu priamych investícií Kirillom Dmitrijevom. Predmetom rokovaní bola vakcína Sputnik V a jej dodávky na Slovensko.