Úvod Z DOMOVA Hlas-SD: Usvedčený daňový podvodník sa stane ministrom financií

Hlas-SD: Usvedčený daňový podvodník sa stane ministrom financií

Foto: archív

Opozičná strana Hlas-SD vyhlásila, že v súvislosti s vládnou krízou sa potvrdili jej slová: vládna kríza je len nechutné divadlo. Ide o reakciu na oznámenie o výmene premiéra Igora Matoviča s ministrom financií Eduardom Hegerom. Jedinou odpoveďou na súčasnú situáciu je podľa strany podpis petície za vypísanie referenda o predčasných voľbách.

„Po mesiaci vzájomných hádok a urážok prišli koaličné strany so smiešnou rošádou, pri ktorej si len vymenia miesta vo vláde Igor Matovič a Eduard Heger. Usvedčený daňový podvodník sa teda stane ministrom financií a všetci ostatní, ktorí v uplynulých dňoch podávali demisie, sa pokojne vrátia do vlády,“ uviedla strana Petra Pellegriniho.

Dodal, že ide o absolútnu frašku, výsmech občanom a pohŕdanie tisíckami ľudí, ktorí počas mesiaca vládnej krízy prišli o prácu či dokonca o život. Matovič informoval, že sa má v záujme vyriešenia koaličnej krízy na poste vymeniť s ministrom financií Hegerom. Ustúpil aj od požiadaviek voči partnerom.

Heger už má podporu OĽaNO, Sme rodina aj Za ľudí. Jeho ponuku na stretnutie prijal aj šéf SaS Richard Sulík. SaS je pripravená vrátiť sa do vlády. Heger avizoval, že po získaní podpory partnerov chce v pondelok požiadať o stretnutie prezidentku SR Zuzanu Čaputovú.