Úvod Spoločnosť Hlavné správy dosiahli historický rekord čítanosti

Hlavné správy dosiahli historický rekord čítanosti

Reprodukcia: archív

Spravodajský portál Hlavné správy, ktorý je vlajkovou loďou slovenských alternatívnych médií, v posledných dňoch dosiahol rekordnú návštevnosť. Ako nás informoval šéfredaktor Hlavných správ Róbert Sopko, kým v bežné dni posledného týždňa sa denná čítanosť pohybovala v rozmedzí 140 000 – 150 000 návštev, v piatok 9. marca stúpla na 208 250 návštev, či je zatiaľ absolútny rekord tohto média.

Je zjavné, že vysoká návštevnosť súvisela s konaním protivládnych protestov. Čitatelia hľadali k názorovej uniformite a jednostrannosti informovania mainstreamových médií alternatívne spravodajské a publicistické pohľady na aktuálnu politickú situáciu. Prvý rekord v návštevnosti prekonali Hlavné správy v roku 2014, keď vrcholila ukrajinská kríza. Odvtedy má čítanosť portálu dlhodobo vzostupný charakter.

“Súčasný mainstream sa stal nástrojom na zmenu súčasnej vlády. Akcia vytvára reakciu: opozícia sa snaží manipulovať občanov, nahovárať im, že žijeme v mafiánskom štáte a vyháňa ich na námestia. Veľká časť ľudí v tom vidí faloš a preto hľadá alternatívne informácie. Hlavné správy sú zavedenou, známou značkou a dlhodobo si vytvárajú jasne čitateľný imidž – je to konzervatívny spravodajský web, obhajujúci tradičné hodnoty.

Sú názorovo konzistentné, poskytujú množstvo informácií, ktoré v mainstreame zo známych príčin nenájdete, neboja sa vyjsť aj s tvrdými odhaleniami a písať o tabuizovaných témach, čím suplujú i médiá verejnej služby,” povedal o úspešnom portáli politológ a mediálny analytik Roman Michelko. Hlavné správy sú podľa neho dlhým príbehom drobnej a poctivej práce.

“Ich zakladatelia napriek všetkým úskaliam dokázali vydržať, čo v posledných rokoch prináša výsledky. Tzv. štandardné médiá dnes ani zďaleka nepokrývajú celé spektrum relevantných informácií. A už vôbec neinformujú v súlade s vlasteneckým či kresťanským cítením veľkej časti čitateľskej obce, ktorá v nich takýto obsah nenájde. Je logické, že títo ľudia sú znechutení mainstreamom a hľadajú alternatívy,” povedal pre napalete.sk Michelko.

Foto: Pavel Kapusta

UložiťUložiť