Úvod Z DOMOVA Hnutie Republika rozbehlo masívnu kampaň proti očkovaniu detí

Hnutie Republika rozbehlo masívnu kampaň proti očkovaniu detí

Foto: Facebook Milana Uhríka

Predseda hnutia Republika a europoslanec Milan Uhrík na sociálnej sieti predstavil kampaň proti očkovaniu detí, ktorá svojou masívnosťou predbehla aj oficiálnu štátnu očkovaciu kampaň. Jej základné heslo znie „Ruky preč od našich detí!“

Europoslanec hovorí, že jediným zámerom kampane, ktorá sa k ľuďom dostane prostredníctvom bilbordov, je sloboda pre neočkovaných. „Kto chce, nech sa proti covidu zaočkovať nechá. Kto nie, toho nech nikto nediskriminuje. Len o toto nám ide,“ vyhlásil.

Nútenie detí do očkovania považuje za vrchol arogancie, najmä vzhľadom na to, že riziko úmrtia alebo následkov je pre ne len minimálne. Poukazuje na to, že zatiaľ sa nik nevie zaručiť za bezpečnosť vakcín. Tie sú stále schválené len podmienečne a o dlhodobých vedľajších účinkoch sa veľa nevie.

„Buďme, prosím, opatrní. Nerobme z detí pokusné myši. Nepodľahnime slepo lobistom z farmaceutických firiem, ktorí za negatívne následky experimentálnych vakcín nenesú zodpovednosť.

Tí zhrabnú svoje prémie a o pár rokov len pokrčia plecami a povedia „veď to nebolo povinné, o rizikách ste vedeli“. Potom bude neskoro plakať. Zdravie máme len jedno,“ apeluje na ľudí Uhrík.