Úvod GEO Horúčavy nekončia, potrápia nás aj ďalší týždeň

Horúčavy nekončia, potrápia nás aj ďalší týždeň

Foto: archív

Horúčavy potrápia Slovensko aj budúci týždeň. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) preto vydal výstrahy na pondelok (20. 8.) a utorok (21. 8.). Meteorológovia varujú pred vysokými teplotami, ktoré môžu najmä na západe a juhu krajiny dosiahnuť miestami 33 až 35 stupňov Celzia.

Maximálna teplota vzduchu 35 stupňov Celzia sa očakáva v pondelok na západnom Slovensku, v okresoch Skalica, Senica, Malacky, Pezinok, Trnava, Piešťany, Hlohovec, Nitra, Nové Zámky, Komárno, Šaľa, Galanta. Taktiež aj v okresoch Dunajská Streda, Senec a Bratislava.

SHMÚ tu vydal výstrahu 2. stupňa, ktorá potrvá v pondelok od 14:00 do 18:00 h. O stupeň nižšia výstraha platí v rovnakom čase najmä pre ostatné okresy západného a južného Slovenska. V utorok platí od 14:00 do 18:00 h výstraha 1. stupňa predovšetkým pre západ a juh Slovenska.

Meteorológovia očakávajú dosiahnutie maximálnej teploty vzduchu 33 až 34 stupňov Celzia. SHMÚ upozorňuje, že vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov. Pravdepodobnosť poškodenia zdravia nadmerným zaťažením organizmu u niektorých osôb je podľa nich vysoká.