Úvod Zaujímavé Hotely Hilton zrecyklujú tony použitého mydla

Hotely Hilton zrecyklujú tony použitého mydla

Foto: archív

Americký reťazec luxusných hotelov Hilton chce z použitých zvyškov mydiel zozbieraných na izbách vyrobiť milión nových. Chce tak brániť plytvaniu a pomôcť životnému prostrediu, upozornil server CNN.

Recyklovať milión mydiel sľubuje Hilton do 15. októbra, na ktorý pripadá medzinárodný deň umývania rúk. Mydlá zozbieraná z izieb sa „rozdrví, dezinfikujú a vylisujú do nových mydiel,“ uviedla firma.

Mydlá Hilton však neponúkne vlastným hosťom, ale v spolupráci s organizáciou Clean the World ho pošle ľuďom v núdzi, najmä do krajín tretieho sveta. Iniciatíva má pomôcť proti šíreniu chorôb a slúžiť ako príklad, ako menej plytvať zdrojmi.

Podľa manažéra Hiltone Billa Duncana sa do recyklácie mydiel pustili už skôr, ako jeden z prvých hotelových reťazcov. Pomáha tiež recyklovať obaly od šampónov a ďalšej kozmetiky. Tony použitého mydla a plastov tak nemuseli skončiť na skládkach.

Zakladateľ Clean the World Shawn Seipler CNN povedal, že spolupracuje tiež s hotelom Marriot a na poli logistiky im pomáhajú firmy UPS a Guest Supply, dodávateľ toaletných potrieb pre hotely.

Recyklácia je v poslednej dobe v móde. Coca-Cola vlani napríklad sľúbila, že do roku 2030 bude zbierať a recyklovať toľko materiálu, koľko zodpovedá predaju všetkých fliaš a plechoviek. Firmy ako napríklad Procter & Gamble, Unilever a Nestlé pracujú na projekte Loop, čo je projekt zameraný na opakovane použiteľné balenie, dodala CNN.