Úvod ZO ZAHRANIČIA Uhrík: Europoslancom na zasadaniach zakázali používať vlajky svojich štátov

Uhrík: Europoslancom na zasadaniach zakázali používať vlajky svojich štátov

Koláž: archív

Počas uplynulých rokov pôde Európskeho parlamentu (EP) na zasadnutí pléna zvykli jeho členovia vystavovať na poslaneckých laviciach stolové vlajky svojich krajín. Slovenský europoslanec za ĽSNS Milan Uhrík však ešte vlani informoval o tom, že štátna vlajka Slovenskej republiky z jeho miesta na druhý deň zmizla.

Dozvedel sa, že na základe príkazu vedenia EP upratovačky vlajky vyhadzujú do smetného koša. Keď sa pýtal na dôvod, euroúradníci uviedli, že „takéto predmety nepatria na rokovanie pléna“.

Teraz europoslanec opäť napísal na túto tému status na sociálnej sieti, v ktorom oznámil, že zákaz vlajok je už oficiálny. „Politika je aj zápas o symboly. A Brusel znovu zaútočil na tie naše slovenské. Vedenie Európskeho parlamentu nám úplne zakázalo používať slovenské vlajočky pri vystupovaní v pléne. Desaťročia s tým nebol najmenší problém.

Dnes mi však povedali, že vlajky sú zakázané, lebo po novom sú to už ‘bannery a letáky’. Tak som obratom napísal predsedovi Európskeho parlamentu sťažnosť. Štátna vlajka nie je predsa nijaký banner, ani leták. Čo bude nasledovať? Zakážu nám v pléne rozprávať po slovensky?“ neskrýva svoje rozčarovanie Uhrík.

„Zákaz používania štátnych vlajok riadne zvolenými poslancami nemôže byť vnímaný inak ako snaha o ďalšie obmedzovanie a potieranie prejavov národnej identity v priestoroch Európskeho parlamentu.

Budú zakázané aj štátne symboly, ktoré majú poslanci na oblekoch v podobe odznakov? Môžem ešte v pléne hovoriť po slovensky? píše Uhrík predsedovi EP Davidovi Sassolimu. V závere listu ho žiada o prehodnotenie spomenutého nariadenia a opätovné povolenie používania štátnych vlajok v plenárnej miestosti EP.

Vedenie Európskeho parlamentu chce zakázať štátne vlajky v pléne:

Vedenie Európskeho parlamentu chce zakázať štátne vlajky v pléne

ZLOŽTE ŠTÁTNE VLAJKY A PLŇTE PRÍKAZY! VZBURA V EUROPARLAMENTE. SLOVENSKÉ MÉDIÁ MLČIA!Ak nám chce "progresívne" vedenie Európskeho parlamentu zakázať už aj štátne vlajky na stoloch, tak nepochodí! Budeme ich hrdo používať aj napriek zákazu! Ak budeme týmto liberálom stále len ustupovať, tak zachvíľu spravia zo slovenskej vlajky vyslovene extrémistický symbol. Neveríte? Pozrite, čo robia! Video je trochu zostrihané, ale v podstate to prebiehalo presne tak. P.S.: Do vzbury som sa zo Slovákov zapojil len ja a kolega Radačovský, lebo sme tam jediní naozaj za Slovensko. SMERáci a KDHáci tam boli ako vždy ticho, v Bruseli sú totiž verní spojenci s liberálmi. Veď súčasné vedenie Europarlamentu zvolili práve oni!

Uverejnil používateľ Milan Uhrík – europoslanec Nedeľa 19. januára 2020