Úvod Politika Hrnko k voľbám prezidenta: Slováci si nikdy nemohli vyberať optimálne riešenie

Hrnko k voľbám prezidenta: Slováci si nikdy nemohli vyberať optimálne riešenie

Anton Hrnko. (Foto: archív)

Podpredseda Slovenskej národnej strany a poslanec Národnej rady SR Anton Hrnko na sociálnej sieti vyzýva verejnosť, aby neignorovala druhé kolo volieb prezidenta SR, a aby využila svoje demokratické ústavné volebné právo. Ide o prvé verejné politické vyhlásenie poslanca Hrnka od úmrtia jeho rodinných príslušníkov pri leteckej havárii v Afrike pred dvoma týždňami.

Mnoho Slovákov sa po prvom kole pýta, či sa má alebo nemá zúčastniť volieb prezidenta v druhom kole, keďže buď sa o politiku nezaujímajú, alebo ich kandidát nepostúpil, alebo sa im rozdiel v prieskumoch zdá taký veľký, že už je v podstate vopred rozhodnuté. Podľa Antona Hrnka však v každom prípade je potrebné sa volieb zúčastniť.

“Aj napriek veľkému smútku a hlbokému vnútornému žiaľu a utrpeniu nemôžem mlčať, keď čítam niektoré statusy, ktoré vyzývajú občanov, aby sa nezúčastnili druhého kola volieb. Vraj niet koho voliť,” píše v statuse poslanec SNS. “Slovenky, Slováci, my ako malý národ sme nikdy nemali možnosť vyberať si optimálne riešenie. Vždy sme boli postavení pred voľbu väčšieho alebo menšieho zla.

Možno pre niekoho aj nasledujúce druhé kolo prezidentských volieb bude obdobnou dilemou. To však nie je dôvodom na kapituláciu. Voliť treba,” zdôraznil. “Preto vyzývam všetkých Slovákov, ktorým záleží na svojej vlasti: Hor sa k voľbám. Do nohy. Aby sme vedeli, ako vlastne na tom sme. Nenechajte za seba rozhodovať druhých!”