Úvod Politika Hrnko: Na Západe sú stožiare so štátnou vlajkou omnoho vyššie ako bude...

Hrnko: Na Západe sú stožiare so štátnou vlajkou omnoho vyššie ako bude ten pred NR SR

Foto: archív

Predseda Národnej rady a strany SNS Andrej Danko pred dvomi týždňami predstavil koncept výstavby masívneho stožiara so štátnou vlajkou SR pred budovou parlamentu. Na výstavbu 30-metrového stožiara sám prispel deviatimi tisícmi eur a vyzval na to, aby prispeli aj ďalší poslanci. Dodal, že zemné práce stoja celkovo 16-tisíc eur bez DPH, ďalšie časti vyjdú na 38-tisíc.

Opoziční politici sa vzápätí predbiehali v bizarných komentároch k tomuto projektu. Igor Matovič z OĽaNO na výzvu Danka reagoval pre TV Markíza tak, že “radšej by prispel iným postihnutým”. Podobne sa vyjadril šéf Sme rodina Boris Kollár, ktorý na “výložky ani na stožiare Andreja Danka prispievať nebude”. “Toto sú také hlúposti, ktoré len plytvajú verejnými zdrojmi,” dodal Kollár.

Podľa poslanca NR SR za SNS Antona Hrnka by sa politickí lídri a recesisti mali najskôr pozrieť do krajín, ktoré často ospevujú. “Človek sa nestačí čudovať, ako voliči tzv. nových strán sami seba nenávidia. Veď ináč to ani nemožno chápať, čo títo výrastkovia a ich patróni, ktorí sú známi zo zúrivého boja proti vzniku samostatného Slovenska, stvárajú.”

Podľa Hrnka to začalo tým, že “známy “obyčajný” človek s veľmi pestrou minulosťou – Ján Budaj – zaútočil proti vybudovaniu stožiaru pre národnú vlajku pred slovenským parlamentom. “Pokračovalo to odporným činom, ktorý koordinoval novinár Eugen Korda, keď “hnoj” aktivistov vysypal  kopu hnoja pred stavebnou jamou na stožiar a ohrozil tým životy robotníkov, ktorí sa v tom čase nachádzali v stavebnej jame.”

“No a posledný výkrik tejto ‘slušnej’ časti slovenskej politiky je šírenie vizuálu vztýčeného penisu medzi hradom a parlamentom vo výške plánovaného stožiara. Je možné, že autor tohto hanebného zneuctenia všetkého, čo je väčšine Slovákov drahé, má problémy s erekciou a kompenzuje si ich takouto formou, lebo tým najlepšie vyjadruje svoj odpor k sebe samému a svojej neschopnosti.

“Aby som však nehovoril len tak bez argumentov, pozrime sa na to, ako si svoju štátnu vlajku ctia pred parlamentmi krajín Západu, ktoré sú im vzorom. Len tak náhodne som vybral USA, Kanadu, Veľkú Britániu, Nemecko, Taliansko a Španielsko. To sa my s výškou 30 metrov musíme hanbiť, lebo v týchto “vyspelých” demokraciách majú stožiare omnoho, omnoho vyššie.

Ale to predstaviteľov SaS, PS, OĽaNO, kiskoidov a podobných exotov vôbec nezaujíma. Oni nenávidia iba seba a symboly štátnosti, ktorú by radi deštruovali až do poslednej tehly,” napísal Hrnko, ktorý svoj status na sociálnej sieti doplnil fotografiami vlajkových stožiarov zo spomenutých krajín.

Reprodukcia: internet