Úvod Politika Hrnko: S Kočnerom by som si za stôl nesadol, ale nesúďme ho...

Hrnko: S Kočnerom by som si za stôl nesadol, ale nesúďme ho vopred

Foto: archív

Orgány činné v trestnom konaní je potrebné nechať pracovať a veriť v to, že tých, ktorí vykonali, sprostredkovali alebo si dali objednať vraždu novinára Jána Kuciaka, sa slovenskej polícii podarí vypátrať, posadí ich na lavicu obžalovaných a budú odsúdení podľa práva. V diskusnej relácii televízie Markíza Na telo to uviedol podpredseda SNS Anton Hrnko.

„Neverím, že vyšetrovatelia, ktorí majú mimoriadny záujem o to, aby sa kauza vraždy Kuciaka a Kušnírovej vyriešila, by chceli, aby sa nejakým spôsobom dostali do trestného konania nejaké piesky, ktoré by ten stroj zabrzdili,“ povedal predseda brannobezpečnostného výboru Národnej rady (NR) SR.

Hrnko zároveň vyzval, aby „sme nechali naše orgány činné v trestnom konaní konať tak, ako im zákon určuje“. Zároveň vyslovil, že verí, že „vyšetrovatelia a prokurátori, ktorí sú v tomto zaangažovaní, robia všetko pre to, aby neurobili pochybenia, ktoré by ich titanskú prácu spochybnili“.

Na adresu Mariana Kočnera poznamenal, že „to nie je človek, s ktorým by si sadol za jeden stôl“. Dodal však, že na druhej strane „nie je možné niekoho odsúdiť na základe toho, čo sa píše v novinách“. Podľa jeho slov 90 ľudí, dvaja prokurátori a ďalšie osoby, ktoré na prípade vraždy pracujú, sú znakom toho, že na Slovensku sa kauzy dajú vyšetriť.

Reprofoto: TV Markíza