Úvod ZO ZAHRANIČIA Huawei bude spolupracovať na výstavbe ruských vysokorýchlostných diaľnic

Huawei bude spolupracovať na výstavbe ruských vysokorýchlostných diaľnic

Foto: archív

Spoločnosť Ruskej štátnej infraštruktúry Avtodor a čínsky technologický gigant Huawei sa dohodli na vývoji vysokorýchlostných diaľnic v Rusku. Partneri sa dohodli „na identifikácii nových potenciálnych oblastí a projektov spolupráce pri výstavbe a prevádzke rýchlostných ciest v Rusku“.

Súčasťou dohody sú plány na zavedenie optických komunikačných vedení pozdĺž ciest, ktoré sa používajú na implementáciu automatizovaných riadiacich systémov, vývoj inteligentných dopravných systémov a sú základom infraštruktúry bezpilotných vozidiel.

Spoločnosť Huawei sa preto bude podieľať na implementácii komplexného plánu Ruska na modernizáciu a rozširovanie kľúčovej infraštruktúry krajiny. Čínsky technologický gigant zvýšil svoju prítomnosť na ruskom trhu – podporil investície a rozšíril svoje pôsobenie v krajine.

Stalo sa tak po tom, čo Washington zakázal americkým technologickým spoločnostiam rokovať so spoločnosťou Huawei. V minulom roku spoločnosť Huawei oznámila plány na investovanie viac ako 10 miliónov dolárov do rozvoja svojho ekosystému mobilných služieb v Rusku.