Úvod Veda & Tech Hyperloop má spojiť Bratislavu a Viedeň

Hyperloop má spojiť Bratislavu a Viedeň

Reprodukcia: archív

Unikátny projekt futuristickej prepravy cestujúcich by mohol spojiť Budapešť, Bratislavu a Viedeň. Pasažierom by sa tak značne skrátila cesta – z Bratislavy by to do Viedne trvalo len osem minút. Najnovšie správy hovoria o tom, že doprava budúcnosti – Hyperloop sa už testuje, konkrétne v nevadskej púšti pri Las Vegas.

Práve Slovensko by mohlo byť kľúčový hráč, a to aj vďaka krátkej vzdialenosti medzi naším hlavným mestom a rakúskou i maďarskou metropolou. Okrem toho je naša krajina podľa šéfa spoločnosti Hyperloop Transportation Technologies (HTT) Dirka Ahlbora vhodná na technologické inovácie.

Spoločnosť HTT, ktorá pracuje na vybudovaní tohto futuristického dopravného systému, navyše oznámila, že využije pasívnu magnetickú levitáciu, ktorá je lacnejšia a bezpečnejšia alternatíva pravidelnej magnetickej levitácie. Ak pôjde všetko podľa plánu, cestovanie ako zo sci-fi by sme si mohli užívať už v roku 2020.

Reprodukcia: archív
Reprodukcia: archív

Slovenskí vládni predstavitelia majú za sebou aj stretnutie so zástupcami rakúskej vlády a predstaviteľmi spoločnosti. „Počas stretnutia boli prezentované základné predstavy o možnej spolupráci pri realizácii tohto medzinárodného technologického projektu.

Slovensko bolo predstavené ako krajina otvorená novým výzvam v oblasti inovatívnych technológií. Podobné projekty môžu Slovensku priniesť unikátne možnosti, ako prepojiť oblasti dopravy, udržateľnej energie, IT bezpečnosti, vedy a výskumu,“ informoval v apríli Úrad vlády SR v oficiálnom stanovisku.

1 komentár

Comments are closed.