Úvod Auto - moto Immortus Solar bude elektromobil s nekonečným dojazdom

Immortus Solar bude elektromobil s nekonečným dojazdom

Vizualizácia: archív

Elektrifikácia automobilového pohonu nie je nová vec. Bola tu dokonca ešte skôr, ako prišli spaľovacie motory. Súčasné elektrické automobily však čelia podstatnému problému – ich dojazd zvyčajne nedosahuje úroveň, ktorú pri automobiloch s naftovým alebo spaľovacím motorom považujeme za samozrejmosť.

Aj samotné nabíjanie trvá celé hodiny. Benzín do nádrže natankujete za menej ako dve minúty, plne nabiť batériu trvá zväčša osem hodín. V blízkej budúcnosti by sa však majitelia elektromobilov vôbec nemuseli zaoberať dojazdom a nabíjaním. Cieľom projektu Immortus Solar spoločnosti EVX Ventures je vytvoriť elektricky poháňaný automobil s neobmedzeným dojazdom.

Foto: archív
Vizualizácia: archív

Toto športové auto popri elektrickom spôsobe pohonu používa aj inovatívny spôsob nepretržitého nabíjania batérií. Vozidlo by malo vyvážením príkonu zo solárnych panelov a energetickej náročnosti pohonu jazdiť prakticky bez obmedzenia dojazdu.

Solárny panel na celej karosérii je schopný premeniť absorbované slnečné svetlo na elektrickú energiu, ktorú systém skladuje v batériách. Z batérie potom čerpá energiu elektrický motor a uvádza vozidlo do pohybu.

Zaujímavé sú technické parametre – auto má hmotnosť 550 kilogramov, dlhé je 505 centimetrov, široké dva metre a odvezie iba dvoch ľudí. Zatiaľ je však stále vo vývoji a na svojej ceste do produkčnej podoby sa ešte pravdepodobne zmení.

Immrtus Solar – prezentácia:

1 komentár

Comments are closed.