Úvod Veda & Tech Inteligentný náramok je energeticky nenáročný

Inteligentný náramok je energeticky nenáročný

Foto: archív

Po inteligentných hodinkách prichádza na trh smart-náramok. Takmer celý obvod zápästia obklopuje ohybný displej a spúšťajú sa ňom špeciálne navrhnuté aplikácie.

Inteligentný náramok má dotykový displej, ktorý sa bežne nachádza v čítačkách elektronických kníh. Vyniká zaujímavými vlastnosťami – je čiernobiely a využíva technológiu elektronického atramentu E-Ink.

Výrobca ho označuje aj ako displej s elektronickým papierom, zobrazujúci 16 odtieňov sivej. Vyniká vysokým kontrastom čiernej a bielej, je energeticky nenáročný a pracuje s rozlíšením 1040×200 pixelov. Energiu potrebuje len na prekresľovanie grafiky, nie pri jej samotnom zobrazení.

Navyše obraz na displeji zostáva aj vtedy, keď doň batéria nedodáva energiu. Napriek tomu, že je displej čiernobiely a prekresľuje sa s viditeľným oneskorením, dokáže zobraziť aj veľmi členitú grafiku, celé webstránky aj fotografie.

Potlačené sú však všetky animácie aplikácií. Vďaka tomu vydrží jedno nabitie nie niekoľko dní, ale týždňov. Netradične dlhý displej vyžaduje celkom iné prostredie, než ktoré ponúkajú systémy Android, Windows alebo iOS.

Náramok má stavanú pamäť s veľkosťou 4 gigabajty a 512 MB operačnej pamäte RAM, vstavanú batériu s kapacitou 230 mAh, 9-osový gyroskop a senzor pohybu a dvojjadrový procesor s frekvenciou 1 GHz. Na trhu by sa mal objaviť v roku 2016 a jeho cena by sa mala pohybovať medzi 150 až 300 eurami.

Foto: archív
Foto: archív

Ako funguje inteligentný náramok: