Úvod ZO ZAHRANIČIA Ivana Gottová odložila distribúciu filmu Karel v Česku aj na Slovensku

Ivana Gottová odložila distribúciu filmu Karel v Česku aj na Slovensku

Karel Gott s manžželkou Ivanou v roku 2017. (Foto: TASR)

Na dlho očakávaný film Olgy Malířovej Špátovej Karel si budú musieť počkať fanúšikovia Karla Gotta v Česku i na Slovensku. Vzhľadom na prísne hygienické opatrenia v rámci boja proti šíreniu koronavírusu, vstupujúce do platnosti v Českej republike od pondelka (12. 10.), sa distribúcia filmu odkladá.

V dôsledku spomenutých opatrení sa totiž zatvárajú všetky kiná na území krajiny, v dôsledku čoho zrušila produkčná spoločnosť Karel Gott Agency a distribučná spoločnosť Bontonfilm českú slávnostnú premiéru (14. 10.), ale aj distribučnú premiéru plánovanú na 15. októbra.

Situácia v ČR ovplyvnila aj uvedenie filmu v slovenských kinách. Producenti filmu, ktorý prináša otvorený a úprimný portrét slávneho speváka, sa v nadväznosti na zrušenie českej premiéry rozhodli, že zastavia uvedenie dokumentu aj na Slovensku.

„Som nútená slávnostnú premiéru i distribúciu filmu odložiť na neurčito, nielen u nás, ale aj na Slovensku. Karel bol vždy srdcom česko-slovenský spevák a celý život vystupoval s rovnakou radosťou ako v Česku, tak aj na Slovensku.

Film si preto zaslúži, aby bol slávnostne uvedený v oboch krajinách súčasne a podľa možností za priaznivejšej situácie. Verím, že to slovenskí priaznivci pochopia,“ komentovala odloženie slávnostnej premiéry i distribúcie filmu Karel jeho hlavná producentka Ivana Gottová.

Zrušenie plánovanej premiéry i distribúcie dokumentu Gottovú mrzí. „Chcela som vás v týchto ťažkých časoch filmom Karel potešiť a povzbudiť, ale nedá sa nič robiť… Úprimne dúfam, že čoskoro bude príležitosť vám film predstaviť,“ dodala.