Úvod Spoločnosť Jacksonov Neverland je na predaj za 67 miliónov dolárov

Jacksonov Neverland je na predaj za 67 miliónov dolárov

Koláž: archív

Ranč Neverland, ktorý kedysi slúžil ako domov a útočisko zosnulého popového speváka Michaela Jacksona, je znovu na predaj. Po neúspešnej predvlaňajšej predajnej ponuke vo výške 100 miliónov dolárov (95 miliónov eur) sa cena rozsiahlej nehnuteľnosti znížila o tretinu. Teraz je podľa agentúry AP na predaj za 67 miliónov (64 miliónov eur).

Spevák kúpil ranč neďaleko kalifornskej Santa Barbary v roku 1988 za 19,5 milióna dolárov. V roku 2009 ho za 22,5 milióna predal spoločnosti Colony Capital, ktorú vlastní podnikateľ Thomas Barrack, priateľ terajšieho prezidenta Donalda Trumpa a sponzor jeho volebnej kampane.

Ranč sa nachádza v Los Olivos v Kalifornii na pozemku s rozlohou presahujúcou tisíc hektárov. Jeho súčasťou sú dva domy pre hostí, jazerá, viaceré bazény, kino pre 50 ľudí, tanečné štúdio, akvapark, tenisový kurt a basketbalové ihrisko či železničná i hasičská stanica.

Na pozemku bola kedysi aj zoologická záhrada, kde chovali aj slony alebo orangutany, v súčasnosti sa tu starajú už iba o lamu. Terajší majiteľ usadlosť premenoval na Sycamore Valley Ranch.

Foto: archív
Foto: archív