Úvod Zaujímavé Jedinečná poštová schránka sa nachádza 100 metrov pod vodou

Jedinečná poštová schránka sa nachádza 100 metrov pod vodou

Foto: archív

Viete si predstaviť, že by ste listy posielali z poštovej schránky, ktorá sa nachádza pod vodou? Istý muž dostal skvelý nápad ako zviditeľniť svoje mesto. Ludia môžu posielať pohľadnice a pozdravy z rôznych miest na svete, ale už ste niekedy dostali list poslaný spod morskej hladiny?

Bývalý poštár Toshihiko Matsumoto najprv prišiel s myšlienkou, že urobí jedinú podvodnú poštovú schránku na svete. Schránkou chcel prilákať turistov do japonského mesta Susami v okrese Nishimuro – a zafungovalo to.

Foto: archív

Prilákalo to toľkých záujemcov, že odvtedy prostredníctvom podvodnej poštovej schránky bolo zaslaných už viac ako 38 000 pohľadníc. Text na ne sa píše olejom, pričom sú vyrobené na nepriepustnom a vode odolnom papieri. Všetky zásielky denne zhromažďuje a rozosiela vlastník potápačského obchodu Hiroaki Yamatani.

Okrem toho, že je schránka je jedinou pod vodnou hladinou, je zapísaná aj v Guinessovej knihe rekordov, keďže je najhlbšie položenou poštovou schránkou na svete – je osadená v hĺbke až 100 metrov.

Shránka pod hladinou mora: