Letnú módu sme si užili do sýtosti. Po extrémne horúcich dňoch prichádza ochladenie a je čas pripraviť sa na ďalšiu sezónu. Módni návrhári pre nás pripravili množstvo nových módnych trendov.

Tohtoročná jeseň so sebou prináša originálne strihy, farby aj vzory. Pozrite sa spolu s nami, ktoré budú patriť k tým najpopulárnejším. Nájdu si miesto aj vo vašej skrini?

Foto: archív
Foto: archív

Optická ilúzia
Vrchná časť oblečenia je na jeseň povinnou výbavou. V tomto roku sú tu nielen svetre, bundy a kabáty. Moderné budú aj plášte, na ktoré sa počas posledných rokov akosi zabudlo.

Foto: archív
Foto: archív

PODĽA SVETOZNÁMYCH DIZAJNÉROV BUDÚ MAŤ JESENNÉ PLÁŠTE VOĽNEJŠÍ HORNÝ DIEL A ŠIRŠIE RUKÁVY.

Často je to len optická ilúzia, aby telo zostalo dostatočne zahalené, no na efekt to pôsobí, akoby ho zakrýval iba plášť. Výrazným prvkom bude aj zvýrazňovanie pásu.

Z množstva vzorov nápadne vykúkajú kocky. Počas jari a leta to bol tzv. gingham štýl, ktorý charakterizujú hrubšie pásy a drobný kockovaný vzor. Na jeseň a v zime sa pozornosť sústredí na tzv. windowpane vzor.

Foto: archív
Foto: archív
Foto: archív
Foto: archív

Z názvu je zrejmé, že ide o kocky podobné predelenému oknu – teda tenšie pásiky a väčší vzor. Krásne ukáže na kabátoch, nohaviciach, sakách aj topoch.

Návrat fialovej farby
Z farieb sa znovu objaví jemná fialová. Vyníma sa medzi sýtymi a tmavými odtieňmi, ktoré počas chladnejšej sezóny hrajú prím a navodzujú prirodzený dojem zimy.

TENTO ODTIEŇ BUDE PODSTATNE SVETLEJŠÍ, S JEMNÝM NÁDYCHOM DO RUŽOVA, PRIPOMÍNAJÚCI ZÁVAN JARI ČI LETA.

Patchwork kombinuje všetko do jedného pozošívaného celku a práve tento trend sa udomácni aj v tohtoročnej jesennej móde. Objavia sa rôzne módne kúsky využívajúce patchwork, no pôsobiť budú skôr elegantne ako ležérne.

Foto: archív
Foto: archív

Návrat do módy hlásia aj 70. roky. Voľné strihy, volány, šnúrky, kvety, potlače či kombinácie prvkov budeme môcť vidieť aj v najbližších jesenných mesiacoch.

Ak máte v obľube zaujímavé detaily, máme pre vás jeden tip. Sú ním huňaté goliere. Zväčša sú kožušinové a nápadne sa odlišujú od zvyšku bundy. Neprehliadnuteľné goliere sú nielen efektným módnym prvkom, ale nás aj zahrejú počas blížiaceho sa chladnejšieho obdobia.

Foto: archív
Foto: archív
Foto: archív
Foto: archív
Foto: archív
Foto: archív