Úvod ZO ZAHRANIČIA Kadyrov vyzval islamský svet, aby sa zjednotil proti NATO

Kadyrov vyzval islamský svet, aby sa zjednotil proti NATO

Ramzan Kadyrov. (Foto: archív)

Prezident ruskej autonómnej republiky Čečensko Ramzan Kadyrov zverejnil na sociálnych sieťach video vyzývajúce k jednote v boji proti NATO. „Za posledných sto rokov Spojené štáty a Európa vyvolali desiatky vojen, vojenských prevratov a invázií po celom svete. Ich obeťami sa stali milióny civilistov.

Teraz však predstavujú ešte väčšiu hrozbu, pretože ničia všetky morálne hodnoty, ktoré vytvorili národy všetkých krajín počas existencie ľudstva. Chcú z nás urobiť zvieratá, s ktorými sa dá ľahko manipulovať. Toto sa nikdy nesmie stať,” uviedol Kadyrov.

Kadyrov apeloval na islamský svet, aby nedovolil NATO vydávať príkazy, inak to povedie k zničeniu ich krajín. „Vyzývame celý islamský svet, všetkých rozumných ľudí, aby sa spojili proti nášmu spoločnému nepriateľovi. Tvárou v tvár našej jednote, vôli a viere v Stvoriteľa sú ich peniaze a zbrane ničím. Severoatlantická aliancia ohrozuje existenciu celého sveta.

Rusko išlo proti všetkým západným prognózam, postavilo sa proti tomuto zlu a sebavedomo kráča k víťazstvu. Nedovoľte NATO, aby vám rozkazovalo, lebo čoskoro pošliape vašu vlasť. Stojte na rovnakej fronte so svojimi bratmi,“ varoval čečenský vodca.