Úvod Politika Kaliňák: Každého šéfa rezortu vnútra by čakal lynč

Kaliňák: Každého šéfa rezortu vnútra by čakal lynč

Robert Kaliňák. (Foto: archív)

Ak by bol v súčasnosti na post ministra vnútra nominovaný ktokoľvek, čaká ho mediálny lynč. Uviedol to exminister vnútra Robert Kaliňák na svojom profile na sociálnej sieti. Reagoval tak na vymenovanie Denisy Sakovej do funkcie ministerky vnútra.

Kaliňák pripomenul, že Saková na ministerstve vnútra pôsobí desať rokov a pozná rezort detailne. „Zohrala dôležitú úlohu pri našom vstupe do schengenského priestoru, keď bola kľúčovou osobou obhajujúcou pripravenosť Slovenska na vstup pred prísnou hodnotiacou komisiou. Vizitkou jej kvalitnej práce je aj fungujúca sieť klientských centier, ktoré občanom výrazne uľahčili dostupnosť služieb poskytovaných štátom,“ uviedol Kaliňák.

Exminister tvrdí, že „je normálne, ak sa kvalita človeka posudzuje podľa jeho činov, nie podľa zjednodušujúcich nálepiek“. Podľa neho by to isté malo platiť aj pri politikoch. „Rád by som odkázal všetkým, ktorí sa s pôžitkom pustia do útokov na ňu, aby sa aspoň na pár sekúnd vžili do situácie kritizovanej osoby, ktorá je pod obrovským tlakom. Možno na chvíľu precitnú a uvedomia si, že všetci máme jeden život a jedno zdravie,“ uzavrel Kaliňák.