Úvod Politika Kaliňák: Kiska nevyniká pracovitosťou, nemá odvahu ísť do Marrákešu

Kaliňák: Kiska nevyniká pracovitosťou, nemá odvahu ísť do Marrákešu

Foto: archív

Podpredseda Smeru Robert Kaliňák v parlamente opäť ostro kritizoval prezidenta Andreja Kisku. Na otázku, či by podľa neho mohol ísť Kiska do Marrákeša na rokovania o Globálnom pakte OSN, Kaliňák reagoval, že takú odvahu nemá.

„Čiže sa opäť rozprávame o hypotetickej otázke. Toľko odvahy pán prezident nemá, aby tam išiel a prezentoval svoje názory. Nevyniká pracovitosťou a ani sa tomu nerozumie. Robí tri dni do týždňa a ak je Marrákeš mimo tie tri dni, v ktoré on pracuje, tak tam nepôjde,“ povedal Kaliňák.

Kisku kritizoval exminister vnútra aj za to, že nebol na nijakom dôležitom stretnutí. „Skúste porovnať jeho výkon s pánom Schusterom alebo Gašparovičom. To je prvý slovenský prezident, ktorý nebol prijatý v Bielom dome. To je zahanbujúca bilancia. Nebol ani v Buckinghamskom paláci, Zakázanom meste, Kremli, takže načo ho máme?“

Kaliňák zdôraznil, že Kiska chodí na olympiády a rôzne spoločenské podujatia. „On je prvý, ktorého nikam nepozvali a treba sa zamyslieť prečo. Človek, ktorý nadáva na vlastnú krajinu len preto, lebo mu prišli na jeho daňové podvody, nebude nikam pozvaný,“ pokračoval v kritike Kaliňák. „Je to daňový podvodník.“

Na otázku, či táto kritika nesúvisí aj s tým, že Kiska poukazuje na kauzy Smeru, Kaliňák tvrdí, že prezident nepoukazuje na kauzy Smeru, ale bráni svoje vlastné kauzy. „On vyštartoval a označil Slovensko za mafiánsky štát po tom, čo sa dostalo na verejnosť, že jednoducho kradol dane. A nie raz. Veľakrát. Skutočne bol daňovým podvodníkom, potom sa ukázalo, že okradol ľudí v rámci pozemkovej mafie o pozemky.

Tak samozrejme, že človek, ktorý je pristihnutý pri čine, bude kričať na iných a bude hovoriť o zlyhaní štátu. Áno, štát zlyhal v tom, že neutajil kauzy pána prezidenta. To je pravda, v tom jednoznačne štát zlyhal. Z toho sa odvíja to, že ho nikam nepozvali, veď kto by takéhoto človeka niekam pozval,“ skonštatoval bývalý minister vnútra.

Kiska v reakcii, ktorú zaslala prezidentská kancelária, uviedol, že na Kaliňákove útoky nebude reagovať. Odkázal však, že je znepokojený vládnou krízou v súvislosti s demisiou ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka pre zahraničnopolitickú orientáciu Slovenska.

Foto: archív