Úvod Spoločnosť Kamióny majú počas Vianoc zákaz vjazdu do centra Ríma

Kamióny majú počas Vianoc zákaz vjazdu do centra Ríma

Foto: archív

Nákladné vozidlá majú počas vianočných sviatkov zakázaný vstup do centra talianskej metropole Rím. Takéto bezpečnostné opatrenie, o ktorom informovala tamojšia starostka Virginia Raggiová, platí od Štedrého dňa až do 26. decembra a následne od 31. decembra do 6. januára. Výnimky však v rámci neho dostali kamióny s hmotnosťou do 3,5 tony, dodávajúce jedlo, poštu, lieky či peniaze, spresnila Raggiovej kancelária.

Bezpečnostné opatrenie prijalo vedenie Ríma na základe odporúčaní od miestnej polície. Rozhodlo sa tak štyri dni po pondelňajšom útoku kamiónom na vianočné trhy v Berlíne, ktorý si vyžiadal 12 mŕtvych a desiatky zranených, a ktorého predpokladaný páchateľ, 24-ročný Anis Amri pôvodom z Tuniska bol zastrelený v piatok nadránom pri prestrelke s talianskymi policajtmi na predmestí Milána.

Rímska polícia sa teraz zasadzuje tiež o posilnenie hliadok na potravinárskych trhoch, ktorých je v Ríme dovedna približne 350. Vedenie Ríma zároveň v rámci posilnených bezpečnostných opatrení zakázalo aj silvestrovské používanie zábavnej pyrotechniky. Vyhlášku v tejto veci, platnú v čase od 29. decembra až do 1. januára, podpísala vo štvrtok starostka Raggiová.