Úvod Politika Kandidátom ĽSNS do eurovolieb je sudca Radačovský

Kandidátom ĽSNS do eurovolieb je sudca Radačovský

Miroslav Radačovský. (Foto: archív)

Kandidátom ĽSNS do tohtoročných volieb do Európskeho parlamentu (EP) je Miroslav Radačovský, ktorý rozhodoval v súdnom spore Andreja Kisku. Bývalý sudca známy z kauzy tzv. tatranských pozemkov, bude kandidátom kotlebovcov bez straníckej príslušnosti. Informoval o tom predseda strany Marian Kotleba.

„Je to osobnosť, ktorá výrazne posilní našu eurokandidátku, a tak, ako sme sľúbili, ponúkame občanom kvalitných ľudí, ktorí budú Slovenskú republiku zastupovať v EP. Ukázal zmysel pre spravodlivosť a nebojí sa v kľúčových okamihoch poukázať na pravdu bez ohľadu na silu, ktorá stojí na opačnej strane,“ povedal Kotleba. Zdôraznil tiež, že Najvyšší a ani Ústavný súd SR nezrušil ani jeden Radačovského rozsudok za celých 40 rokov jeho práce.

Ako konštatoval Radačovský, pri rozhodovaní zavážil fakt, že ho oslovilo viac ako 200-tisíc občanov SR prostredníctvom nimi volených zástupcov a je podľa neho elementárnou slušnosťou nad takou ponukou uvažovať.

„Štyridsať rokov som slúžil Slovensku a rozhodoval v jeho mene a myslím si, že som nerozhodoval zle… Chcem byť v EP, hájiť národné záujmy Slovenska a slúžiť vlasti,“ uviedol Radačovský.

Exsudca ešte koncom októbra minulého roka rozhodoval v súdnom spore prezidenta SR Andreja Kisku o pozemky v katastri obce Veľký Slavkov. Radačovský svojimi vyjadreniami pre médiá prezidenta nepriamo vyzval, aby po verdikte odstúpil zo svojej funkcie. ĽSNS už pred týždňom predstavila lídrov svojej eurokandidátky – poslancov Národnej rady SR, Milana Uhríka, Martina Beluského a Milana Mazureka.

Foto: archív