Úvod Komentáre Kiska chce do vlastnej kampane opäť zapojiť ulicu

Kiska chce do vlastnej kampane opäť zapojiť ulicu

Andrej Kiska. (Foto: archív)

Protesty liberálnych síl budú pokračovať. Od okamihu, keď jeden z hlavných protagonistov iniciatívy Za slušné Slovensko, Juraj Šeliga, odkryl karty a vstúpil do Kiskovej strany, stratili tieto zhromaždenia legitímnosť.

Kým dovtedy sme si mohli len myslieť, že nejde o nič iné, iba propagandu slniečkarov a vtedy ešte prezidenta Kisku, dnes je to už istota. Odkedy Šeliga oficiálne kope za Kisku, je viac než jasné, že celé toto zoskupenie je vlastne politickou stranou a nie iniciatívou občanov bojujúcich za dobro a “lepšie zajtrajšky.”

Pojem demokracia možno voľne charakterizovať ako vládu ľudu prostredníctvom volených zástupcov. Slovo “volených” je pritom osobitne dôležité. Na to, aby sme si ich vybrali, respektíve zvolili, máme predsa voľby. Predseda Smer-SD Robert Fico má v tomto pravdu. O vláde nemôže rozhodovať ulica, na to sú voľby.

Sme súčasťou vyspelého sveta, EÚ, takže musia platiť štandardné demokratické pravidlá. Ak by o vláde mal rozhodovať hučiaci dav, budeme len obdobou banánovej republiky. Ale o to iste nejde ani iniciatíve za Slušné Slovensko. Ide im iba o to, že voľby sa blížia.

Preferencie Kiskovej strany ledva stačia na pozície v parlamente a o poste premiéra už nemôže tento podvodník ani len snívať. Preto treba znovu zapojiť deti a ulicu. Proti čomu chcú už čoskoro sfanatizované a médiami zmanipulované liberálne deti protestovať? Proti dnešnej vláde? Proti súčasnému premiérovi či ministerke zdravotníctva? To hádam nie. Alebo chcú dosiahnuť predčasné voľby? Iste nie.

Nejde o nič iné, iba o súčasť politického marketingu strany daňového podvodníka  Andreja Kisku a jeho priateľov na čele s užívateľom drog a možno i dílerom.  Normálni ľudia sa nenechajú oklamať a nenaletia podvodníkovi Kiskovi, či “novej” politickej tvári Beblavému alebo IT biznismenovi Trubanovi, ktorý predal svoju firmu, aby vraj pomáhal národu. Slušné Slovensko spolu za ľudí? Tomuto hádam neveria už ani škôlkari…

(Autorka je predsedníčkou Národnej koalície)

Slavěna Vorobelová. (Foto: Michaela Kolimárová)