Úvod Politika Kiska je podľa Remišovej pripravený viesť vládu

Kiska je podľa Remišovej pripravený viesť vládu

Veronika Remišová a Andrej Kiska. (Foto: archív)

Každý, kto vedie politickú stranu, by mal byť pripravený zastávať funkciu premiéra. Uviedla to poslankyňa Veronika Remišová, ktorá odišla z hnutia OĽaNO do vznikajúcej strany Andreja Kisku Za ľudí. Zároveň vyhlásila, že Kiska je pripravený byť premiérom.

O tom, aký výsledok môže strana Za ľudí dosiahnuť v parlamentných voľbách v roku 2020, podľa Remišovej rozhodnú voliči. Poslankyňa parlamentu verí, že svojou prácou si získajú dôveru ľudí. „Budeme s kolegami tvrdo pracovať, pretože po dvanástich rokoch vlády Roberta Fica a súčasnej vládnej koalície všetci túžime po zmene.

Zmene k lepšiemu v dôležitých oblastiach, v zdravotníctve, školstve, v boji proti korupcii a celkovej potrebe obnovy dôvery v inštitúcie a v štát. Ale okrem naliehavých problémov sa chceme sústrediť aj na riešenie nových výziev, ktoré Slovensko v budúcnosti čakajú. Napríklad automatizácia, ktorá ohrozuje naše pracovné miesta, alebo starnutie obyvateľstva,“ uviedla.

Podľa Remišovej dnes niektorí politici vidia starších ľudí ako záťaž. „No opak je pravdou, je to príležitosť pre koncept striebornej ekonomiky, kde je veľký potenciál pre nové služby a inovatívne produkty napríklad v oblasti zdravotníctva práve pre seniorov,“ konštatovala.

Veronika Remišová je ďalšou posilou strany Andreja Kisku Za ľudí. Ten ju 27. júna predstavil na tlačovej konferencii. Remišová vzápätí oznámila, že ona ani ďalší štyria poslanci za OĽaNO už za hnutie nebudú v ďalších voľbách kandidovať. Záujem Kisku, aby sa k nemu Remišová pripojila, bol známy už dlhšie.

Andrej Kiska skončil svoj mandát na poste prezidenta 15. júna. Vzápätí 17. júna oficiálne predstavil tím a priority vznikajúcej strany Za ľudí. Pridali sa k nemu napríklad bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Mária Kolíková, bývala poslankyňa NR SR a Európskeho parlamentu Jana Žitňanská či bývalý veľvyslanec pri NATO Tomáš Valášek a organizátor zhromaždení Za slušné Slovensko Juraj Šeliga.

S Kiskom na vzniku strany spolupracuje aj starosta Spišského Hrhova Vladimír Ledecký, primátor Hlohovca Miroslav Kollár či jeho spolupracovníčka z Prezidentského paláca Vladimíra Marcinková. Kiska svoju stranu definuje ako stredovú. Medzi priority strany bude patriť zdravotníctvo, školstvo, ale aj riešenie korupcie, regionálnych rozdielov či sociálne problémy.