Úvod Politika Kiska nerokoval so Sorosom sám, unikol zoznam

Kiska nerokoval so Sorosom sám, unikol zoznam

Koláž: infovojna.sk

Ako uviedol portál kvonline.sk, prezident Andrej Kiska nerokoval s kontroverzným americkým finančníkom Georgeom Sorosom medzi štyrmi očami. Na utajenom newyorskom stretnutí 20. septembra, o ktorom prezident ani jeho spolupracovníci verejnosť spočiatku vôbec neinformovali, boli prítomní aj ďalší slovenskí predstavitelia a zamestnanci prezidentskej kancelárie. Portálu sa podarilo získať kópiu interného programu prezidenta z pracovnej cesty v USA.

Podľa neho sa na stretnutí zúčastnili aj štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí Ivan Korčok, ktorý v súčasnosti disponuje aj ministerskými kompetenciami Miroslava Lajčáka, exnovinár, v súčasnosti Kiskov poradca a bývalý šéf jeho volebnej kampane, v minulosti hovorca a poradca premiérky Ivety Radičovej Rado Baťo, riaditeľ zahraničného odboru Kancelárie prezidenta SR Vít Koziak, odborná radkyňa prezidenta Vladimíra Ledecká, riaditeľ odboru protokolu prezidentskej kancelárie Tomáš Ferko či obchodný radca Veľvyslanectva Slovenskej republiky v USA Peter Petian.

Pri rozhovore bol podľa zoznamu prítomný aj Marián Garaj, ktorý je oficiálnym fotografom prezidentskej kancelárie. Znamená to, že stretnutie bolo zachytené na fotografiách, Prezidentský palác však doteraz nijakú nezverejnil.

Podľa zdroja z Kancelárie prezidenta SR  sa rozhovoru so Sorosom zúčastnil aj bývalý novinár, dnes hovorca a riaditeľ komunikačného oddelenia KP Roman Krpelan, ktorý po mediálnom odhalení odmietal stretnutie verejne potvrdiť. Nakoniec tak na základe mediálneho tlaku urobil na sociálnej sieti sám prezident.

„Moja pracovná cesta v USA bola aj tento rok plná mimoriadne zaujímavých stretnutí. Krátku diskusiu o rómskej problematike sme mali aj s podnikateľom a filantropom Georgeom Sorosom,” napísal Kiska. Niektorí politickí pozorovatelia však pochybujú, že slovenskí Rómovia boli jedinou témou rozhovorov. Nasvedčuje tomu fakt, že pôvodne sa verejnosť o stretnutí vôbec nemala dozvedieť.

Reprodukcia: internet
Reprodukcia: internet