Úvod Politika Kiska oficiálne vymenoval Sakovú za ministerku vnútra

Kiska oficiálne vymenoval Sakovú za ministerku vnútra

Foto: www.prezident.sk

Prezident Andrej Kiska oficiálne vymenoval Denisu Sakovú za novú ministerku vnútra. Bývalá štátna tajomníčka ministerstva vnútra nahradila v kresle exministra Tomáša Druckera. Podľa premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD) je Saková skúsená a je presvedčený o tom, že je to správny človek na správnom mieste. Pellegrini dodal, že Saková môže ihneď začať s prácou v rezorte, pretože ministerstvo aj pracovné prostredie dôkladne pozná.

„Želám pani Sakovej veľa šťastia v novej funkcii. Ja jej budem kedykoľvek nápomocný a verím, že sa do práce pustí okamžite, pretože rezort dobre pozná, pôsobila tu dlhé roky,“ uviedol  v Prezidentskom paláci Pellegrini.

Proti Sakovej vymenovaniu protestovali aj zástupcovia občianskej iniciatívy Za slušné Slovensko. Asi približne 20 ľudí chcelo Sakovej pripomenúť korupčné kauzy rezortu vnútra. Podľa Juraja Šeligu, jedného zo zástupcov iniciatívy, nie je Saková nijakou zmenou na čele ministerstva vnútra.

„Chceme jej takto pripomenúť, že sme stále tu a nikam sa nechystáme. Tiež korupčné kauzy strany Smer, ktoré sa diali za jej pôsobenia na ministerstve. Pani Saková pracovala roky pod Robertom Kaliňákom a nie je žiadnou zmenou k lepšiemu,“ uviedol Šeliga. Iniciatíva tiež v najbližších dňoch zváži svoj ďalší postup, nie sú vylúčené ani ďalšie protestné zhromaždenia.

Denisa Saková vníma aj tento pohľad na svoju nomináciu, ale ako uviedla, aj verejnosť musí rešpektovať výsledky parlamentných demokratických volieb. „Vnímam aj protestujúcich aj výhrady viacerých ľudí voči mojej osobe, ale strana Smer zvíťazila v parlamentných voľbách. Pán Pellegrini dostal poverenie na zostavenie vlády a je to jeho rozhodnutie. Chcem, aby ma ľudia hodnotili podľa mojej práce a nie podľa toho, s kým som pracovala,“ vyhlásila Saková.

Nová ministerka už zvažuje niektoré mená na post dočasného prezidenta Policajného zboru SR. Ako priblížila na brífingu, zrealizuje užšie výberové kolá a následne sa poradí o nominácii aj s predsedom vlády SR Pellegrinim. Súčasný prezident PZ Tibor Gašpar už dávnejšie ozrejmil, že zo svojho postu odchádza 31. mája tohto roku.

Foto: www.prezident.sk