Úvod Politika Kiska pred Prezidentským palácom vztýčil vlajku NATO, je to precedens

Kiska pred Prezidentským palácom vztýčil vlajku NATO, je to precedens

Foto: archív

Pred Prezidentským palácom na príkaz prezidenta Andrea Kisku vztýčili vlajku Severoatlantickej aliancie. Ako informoval Martin Lipták z tlačového odboru prezidenta, stalo sa tak po prvý raz. Vlajku NATO vztýčili pri príležitosti 15. výročia vstupu Slovenska do NATO.

Pred Prezidentským palácom je oddnes historický prvýkrát vztýčená vlajka Severoatlantickej aliancie, pri príležitosti 15. výročia vstupu Slovenska do NATO. Popri vlajkách Slovenskej republiky a Európskej únie bude pred palácom vztýčená 24 hodín. V Bratislave 29. marca 2019

„Pred 15 rokmi sa naša krajina pripojila k Severoatlantickej aliancii. Bolo to naše suverénne a dobrovoľné rozhodnutie. Aj vďaka nemu je dnes Slovensko prosperujúca a bezpečná krajina,” uviedol prezident Andrej Kiska pri tejto príležitosti.

Na krok Prezidenského paláca reagoval na sociálnej sieti poslanec NR SR Ľuboš Blaha. “Pred palácom prezidenta práve vztýčili zástavu NATO. Na to existuje jediný výraz – vlastizrada,” uviedol. “Kiska týmto potvrdil, že je obyčajný americký agent. Toto je už vážne za čiarou. Zošalel?” opýtal sa Blaha.