Úvod Politika Kiska rieši, kto príde do jeho strany. Pomôcť mu môžu Lipšicovi ľudia

Kiska rieši, kto príde do jeho strany. Pomôcť mu môžu Lipšicovi ľudia

Koláž: archív

Prezident Andrej Kiska má diskutovať o spojení sa so stranou Nova, ktorú založil advokát a bývalý poslanec Daniel Lipšic spoločne s europoslankyňou Janou Žitňanskou. Informáciu priniesol Denník N.

Kiska začiatkom apríla oznámil, že zakladá politickú stranu. Podľa informácií Denníka N prezident diskutoval o vstupe do jeho strany s viacerými osobnosťami na čele s bývalou premiérkou Ivetou Radičovou.

Okrem nej oslovil práve Grendela, Janu Žitňanskú či bývalú ministerku spravodlivosti Luciu Žitňanskú. Súčasťou strany by mali byť aj Kiskovi poradcovia Roman Krpelan či Vladimíra Ledecká.

Grendel, ktorý je poslancom parlamentu, potvrdil, že sa o budúcnosti v politike s Kiskom rozprával. „Hnutie Nova dlhodobo diskutuje o tom, akým spôsobom sa zúčastniť na budúcich parlamentných voľbách, no to je nateraz všetko, čo k tomu môžem povedať,“ odpovedal Grendel pre Denník N.

Rokovania s prezidentom potvrdila aj Jana Žitňanská. Prípadnú spoluprácu s Kiskom nazvala rozumnou. Kiskovi by spojenie s Novou mohlo pomôcť posilniť pozíciu v regiónoch. Na konci minulého roka malo hnutie v ôsmich krajoch 750 členov. Najviac sa hovorí o spolupráci novej Kiskovej strany s Progresívnym Slovenskom a Spolu, prezident však nevylúčil spoluprácu ani s ďalšími stranami.