Úvod Politika Kiska s delegáciou prejedol v lietadle na ceste v USA 17 000...

Kiska s delegáciou prejedol v lietadle na ceste v USA 17 000 eur

Foto: archív

Prezident Andrej Kiska na jednej strane rozdáva sociálne slabým rodinám svoju výplatu, no na druhej strane míňa ohromné množstvo peňazí daňových poplatníkov na cesty domov a na zahraničné lety. Na svojej nedávnej ceste do Spojených štátov amerických, kde rečnil v sídle OSN a kde sa okrem iného stretol aj s finančníkom Georgeom Sorosom, podľa zverejnenej faktúry skonzumoval na palube lietadla so svojou delegáciou jedlo v celkovej hodnote približne 17 000 eur.

Kiska sa vybral do USA na niekoľko dní. Rečnil pred plénom OSN a a potom odletel špeciálom na Západ krajiny, kde sa stretol s úspešnými Slovákmi, navštívil známu Silicon Valley i centrálu Facebooku, aby u jeho predstaviteľov loboval za cenzúru tzv. extrémistických príspevkov a statusov zameraných proti imigrácii a imigrantom.

Do Spojených štátov letel slovenský prezident so sprievodom letkou ministerstva vnútra. Delegáciu tvorili podpredseda vlády Peter Pellegrini, novinári, pozvaní podnikatelia či ľudia z akademickej obce. Celkovo asi 50 ľudí absolvovalo štyri lety prezidentským špeciálom. Za tento čas dokázali v lietadle prejesť neuveriteľných 16843 eur.

Foto: archív

“Bolo podané štyrikrát hlavné jedlo a trikrát malé studené predjedlá, čiže asi 300 porcií, plus teplé a studené nápoje, no nijaký alkohol,” vyratúva Kiskov hovorca Roman Krpelan. “Cathering na let vládneho špeciálu objednávalo ministerstvo vnútra, kancelária prezidenta nemá vplyv na výber firmy ani cenu jedla,” odpovedal Krpelan na otázku, prečo je suma taká vysoká. Cena jednej porcie tak podľa tejto informácie v priemere vychádza približne na 50 eur.

Podľa kuloárnych informácií však závisí na individuálnom rozhodnutí každého člena prezidentskej delegácie, či si prípravu ponúkaných jedál a nápojov u palubného personálu Letky MV SR objedná a v akom množstve ich na palube lietadla skonzumuje. Ministerstvo vnútra sa zatiaľ k téme nevyjadrilo.

Foto: archív