Úvod Z DOMOVA Kiska sa súkromne stretol s majiteľmi ESET-u. Blaha: Lejú milióny do prevzatia...

Kiska sa súkromne stretol s majiteľmi ESET-u. Blaha: Lejú milióny do prevzatia moci

Andrej Kiska ešte ako prezident SR so spolumajiteľom ESET-u Antonom Zajacom pred otvorením podnikateľského inkubátora Slovak American Innovation Center v San Diegu v roku 2014. (Foto: archív)

Denník Nový Čas zverejnil fotografie exprezidenta Andreja Kisku, pochádzajúce zo súkromného stretnutia so zástupcami spoločnosti ESET. Na záberoch je vidieť, ako bývalá hlava štátu, teraz predseda hnutia Za ľudí, rokuje s “digitálnym oligarchom“ v bratislavskej reštaurácii. V médiách sa teraz dohadujú, o čom mohli asi hovoriť. Poslanec Blaha má v tom však jasno.

Fotografie boli zhotovené v piatok 18. októbra. Medzi známymi osobnosťami slovenskej spoločnosti ESET bol tiež spolumajiteľ firmy Anton Zajac, ktorý v minulosti priznal, že keby mal Kiska záujem, finančne by ho podporil. “Andrej Kiska musí pokračovať ďalej, jeho kredit je veľmi silný. Odviedol obrovský kus práce a ak by mal plány zmeniť Slovensko, tak to určite podporím,” uviedol ešte počas volieb v marci tohto roku Zajac pre denník SME.

Zajac v minulosti podporoval Zuzanu Čaputovú a tiež poskytoval peniaze Progresívnemu Slovensku či iniciatíve Miroslava Beblavého. Podľa Nového Času Zajac odmieta, že by to robil zo zištných dôvodov: “Nechcem za to nijaké protislužby, nijaké kontrakty.” Kiska sa na jeho pomoc spoliehal už pred pár mesiacmi.

“Na Slovensku je veľa dobrých ľudí, ako je pán Zajac. Dúfam, že pomôžu,” vyhlásil v relácii Na telo. Nový Čas sa Kisku opýtal, či sa so Zajacom dohodli, neodpovedal však. Na schôdzke nechýbali ani ďalší spolumajitelia ESET-u ako Richard Marko, Peter Paško či Maroš Grund. V ten istý večer sa konal aj galavečer Nadácie ESET, na ktorom boli ocenení výnimoční vedci.

V piatkovom stretnutí Kisku s majiteľmi softvérovej spoločnosti vidí poslanec NR SR za Smeru-SD Ľuboš Blaha dôkaz, že ESET stojí za Kiskom. Napísal to na svojom profile na sociálnej sieti.

Pripomenul tiež, že ESET financuje aj Denník N: “Vylial peniaze na Čaputovú, Mistríka a Vallu, financoval Progresívne Slovensko aj Beblavého, a prostredníctvom svojej nadácie kŕmi väčšinu liberálnych mimovládnych organizácií a konkrétne Zajac sľúbil, že zafinancuje aj Kisku. Skrátka, financujú súbor slovenského liberalizmu a lejú milióny do prevzatia moci,” napísal Blaha.

Ďalej spochybnil tvrdenie Zajaca, že za všetky tie milióny nebude chcieť protislužbu, ani nijaký vplyv. “Aj v Rusku kedysi oligarchovia len tak hodili peniaze politikom, z nudy, len tak… Viete, samaritáni… A Kolomojskij  na Ukrajine? Aká politika? Veď on len financuje čestných a dobrých politikov a pomáha im z dobroty duše. No a nemôže ich mať rád? Láska je láska. Keď niekoho ľúbiš, nepočítaš milióny,” ironizuje poslanec.

“Priatelia, to ešte fakt chce niekto spochybňovať, že ESET stojí za všetkým, čo tu vylieza proti vláde? Lejú prachy do politiky a zafinancovali tu liberálne impérium. Majú ľudí v politike, médiách a mimovládnych organizáciách. A ktovie, koho ešte platia. Cieľom je prevziať moc. A tomu sa hovorí politika, chlapci,“ uzavrel Blaha.

Kiska na rokovaní s majiteľmi ESET-u. (Foto: Nový Čas)