Úvod Z DOMOVA Kiska v ďalšom videu: Ten pocit, že som niekomu ukradol pozemok…

Kiska v ďalšom videu: Ten pocit, že som niekomu ukradol pozemok…

Foto: archív

Na internete sa objavilo v poradí tretie video s bývalým prezidentom Andrejom Kiskom, zachytávajúce jeho ďalšie stretnutie s podnikateľom Michalom Šuligom, kde sa opäť zhovárajú o prevodoch pozemkov pod Tatrami. Video bolo zaznamenané v kancelárii, autor videa tvrdí, že je to u Kisku. Z dialógu je zrejmé, že exprezident pozná pozadie podvodov s pozemkami a situáciu sa snaží riešiť.

Aktéri videa sa rozprávajú o tom, ako vyriešia problém Júliusa Sirotského, od ktorého Kiska kúpil pozemok vo Veľkom Slavkove za 2000 eur (ten musel po verdikte súdu vrátiť zubárovi Jánovi Francovi z Popradu). Dohadujú sa, ako poskytnú Sirockému spomenutú sumu, ktorú by mal Kiskovi oficiálne vrátiť. Kiska po rozhodnutí súdu totiž vyhlásil, že bude peniaze od Sirotského “vymáhať“.

Vo videu Kiska priznáva, že je v kauze zapletený a sťažuje sa, že utrpela jeho politická reputácia. „Lebo vieš, tým daniam ľudia nerozumejú. Ale ten pocit, že som niekomu ukradol pozemok, to si vedia…,” vraví Kiska, na čo ho Šuliga preruší a doplní: „pozemok, byty“. V tej chvíli sa video náhle končí.

Kým o prvom vidozázname Kiska tvrdil, že je celé zinscenované, k druhému uniknutému videu exprezident poznamenal, že na stretnutie, ktoré je zaznamenané, bol vylákaný a mala ho tajne nakrúcať Šuligova dcéra.

Exprezident videá označil za súčasť diskreditačnej kampane, tvrdiac, že sú účelovo zostrihané a že za nimi stojí bližšie neurčená osoba blízka Smeru-SD. Kiska tiež v Národnej kriminálnej agentúre podal trestné oznámenie na neznámeho páchateľa a následne bol vypovedať. Anonym, ktorý záznam zverejnil, avizuje ďalšie videá s predsedom strany Za ľudí.

Kiska Šuligovi: Ten pocit, že som niekomu ukradol pozemok…