Už dva roky je prezident a keby mlčal, už dva roky mohol byť aj filozof. Ale Andrej Kiska opäť nemlčal. Práve pri príležitosti druhého výročia obsadenia Prezidentského paláca sa podujal predniesť „správu o stave republiky“ pred plénom NR SR.

Zjavne si znovu pomýlil auditórium – slabučký prejav skôr patril zhromaždeniu jeho poradcov, bruselských eurobyrokratov, americkému Kongresu či priamo veleniu NATO.

„PREDSTAVY A NÁVRHY, ŽE SLOVENSKO BY MOHLO FUNGOVAŤ AJ LEPŠIE AJ MIMO EÚ, SÚ OPAKOM VLASTENECTVA,“ VYHLÁSIL PREZIDENT.

Svoje „vlastenectvo“ už stihol dostatočne prejaviť. Najmä v septembri 2014, keď na konferencii NATO vo Walese podhodil svoje rodné mesto Poprad ako miesto pre vojenskú základňu paktu, a tým aj výstavný palebný cieľ v prípade konfliktu. „Iniciatívny hlupák je horší ako triedny nepriateľ“, komentoval vtedy prezidentov prešľap šéf SNS Andrej Danko.

Traja kamaráti
Zrejme zo skromnosti sa Kiska v príhovore zabudol pochváliť aj svojím ďalším príspevkom k upevňovaniu vzťahu medzi SR a NATO a svetového humanizmu. Ľudské práva vzývajúci nájomník Prezidentského paláca sa totiž v marci 2014 zvítal s  Recepom Erdoganom, ktorý predtým i potom prikazoval strieľať do davov demonštrantov v Ankare. Keď sa televízny moderátor v rozhovore opýtal Kisku, či pripomenie Erdoganovi otázku ľudských práv, prezident odpovedal, že „ľudské práva nesmú byť nadradené obchodným záujmom“.

Recep Tayyip Erdogan a Andrej Kiska. (Foto: archív)
Recep Tayyip Erdogan a Andrej Kiska. (Foto: archív)

Andrej Kiska: Ľudské práva nesmú byť nadradené obchodným záujmom:

KISKA OZNAČIL TURECKÉHO PREZIDENTA ZA NÁŠHO PRIATEĽA A TURECKO ZA OSTROV STABILITY V REGIÓNE.

Naším priateľom je nepochybne aj bývalá ministerka zahraničných vecí a vojnový zločinec Madeleine Albrightová, ktorá sa podieľala na organizovaní barbarského bombardovania vtedajšej Juhoslávie vojskami NATO v roku 1999. Kiska zabudol pripomenúť, že jeho šéf Bútora jej nedávno v Bratislave s láskou oodvzdal Českú a slovenskú transatlantickú cenu.

Ďalšiu matrónu západnej demokracie – nemeckú kancelárku Angelu Merkelovú zasa zabudol pochváliť za pokus o rozvrat európskej civilizácie, ktorý môže privodiť jej slniečkárske pozývanie húfov migrantov do EÚ, Kiskom vrelo okiadzanej.

Dokázal to!
A tak od tútorov či Bútorov nezískal povolenie vteliť do svojho posolstva aspoň náznak vďaky vláde, ktorá nás zodpovednou migračnou politikou chráni pred vlnami moslimskej kolonizácie. Tie zatiaľ veselo zaplavujú a splachujú hodnoty európskej civilizácie. Naopak, Kiska sa obul do ministra vnútra, ktorý návalom cudzorodých privandrovalcov bránil najviac.

Foto: archív
S nemeckou kancelárkou. (Foto: archív)

Hlava štátu sa nezabudla obuť aj do kabinetu ako celku: „Súčasná vláda by sa nemala spoliehať na to, že k nej dnes neexistuje reálna politická alternatíva.“

AŽ DO KISKOVHO NÁSTUPU DO FUNKCIE SA ZDALO, ŽE UŽ NEMÔŽE PRÍSŤ HORŠÍ PREZIDENT AKO BOL MICHAL KOVÁČ.

Horší v lokajstve k Západu, v politickej perfídnosti a kultúre prejavu. Naozaj sa zdalo, že už nič zúfalejšie sa na Hodžovom námestí neobjaví. Ale Kiska to dokázal!

Dva roky je prezidentom a keby mlčal, mohol byť aj rétor. Ale Kiska nemlčal. Na jeho ďalšie parlamentné estrády by sa malo vyberať vstupné.

Kiska prednáša svoju správu o stave republiky:

4 komentárov

  1. Chcel by som reálne vidieť profil autora, jeho vzdelanie ako aj všeobecný názor na realitu z jeho uhla pohľadu aby som si vedel predstaviť, kto a z akým úmyslom toto píše. Pretože autor článku využil veľmi subjektívny pohľad na vec, bez širších súvislostí. A niekedy mám pocit, že Slovenský národ nevie alebo nechce vedieť…. alebo dokonca mám pocit, že nevie že by mal vedieť, čo sa deje s našou rodnou krajinou v sktučonosti. Ale to by Slováci nemohli byť rozdelený ale aby reálne na Slovensku vládla strana ktorá bude prezentovať 80% minimálne celej populácie Slovenska. … Ale to by v prvom rade musili byť slováci do jedného uvedomelý. …. A jasne definovať problém. To čo povedal Kiska povedal Dobre a je mi jedno kto mu to napísal, nech aj sám americký prezident nech trafí šlak ruskú propagandu, …. ale to čo povedal povedal presne to čo tento štát je. Namiesto aby boly jasne stanovené ciele na 1 mesiac výkonnej funkcie pre zlepšienie tohto štátu, tak sa tu stále dohadujeme a robíme cirkus v tom pralamente. Serieme na ľudí už 25 rokov, nezaujíma nás náš národ. … A teraz sú všedci prekvapený keď sú kauzi … Od Matoviča, Fica, Kisku, Bugára, Kalináka, … Ked názory spoločnosti ako je Sulík, Kotleba, Kollár nie sú brané ani vážne… a pritom myšlinku majú dobrú ale každý vidí v tom druhom Buzeranta, Fetáka, Nacistu, Fasistu, Mafiána, …. Keď Koalícia drží hubu a „nechce sa starať do vnutrostranných záležitostí“ … Ministerstvo vnútra by som odovzdal do rúk súdnictva a vžiadnom prípade ho už nenechával vláde! … a sudca by sa volil aj s osobnou zodpovednosťou voči štátu pri zlyhaní, nie odstúpným a kludným odochodom. Tento štát, rovnako ako médiá zlyhal. Tento štát nie je postavený na jednote Národa, na spoločnom národnom cítení. Nie je postavený absolutne na žiadnych základoch, ktoré by naznačovali lepšiu budúcnosť pre náš národ. ….

  2. Nedávno som zverejnil na internete video o ťažbe ropy na Slovensku. Taží to súkromná spoločnosť USA spolu s firmou s Poľska. Kúpyli si pozemok a teraz idú ťažiť našu ropu… našu surovinu ktorá patrí štátu a teda ľudom, a ak sa im podarí tento vrt a budú úspešný tak automaticky začne výstavba ropovodu do Poľska. Ja sa pýtam …prečo do poľska ? …prečo nie do BA pre nás? … Prečo tento vrt musí robiť USA? ..prečo slovenský strojárenský priemysel nezostavý vlastnú vrtnú vežu??? či to sme už tak zaostalý a sme tak rozkradnutý že už ani na toto nemáme kapacity ??? že výroba by sa neopaltila ? … a čo takto potom vrtať geotermálne pramene pre výrobu Elektrickej energie kedže slovensko v sebe ukrýva v tejto podobe nekončný zrdoj energie???? …. ale to by Najprv ľudia museli byť zjednotený a hlavne myslieť na tento štát ktorý im patrí ….. ale radšej sa necháme biť nejakým človekom za to že si hájime vlastnú prírodu a vlastný štát proti ekonomickým okupantom.

Comments are closed.