Úvod Politika Kisku vypískali na oslavách SNP, podľa Blahu tam nemal čo hľadať

Kisku vypískali na oslavách SNP, podľa Blahu tam nemal čo hľadať

Foto: www.prezident.sk

Počas vystúpenia prezidenta SR Andreja Kisku na oslavách 74. výročia SNP v Banskej Bystrici sa ozval hlasný piskot, čo potvrdil aj poslanec Národnej rady SR a prezidentský kandidát Milan Krajniak zo strany Sme rodina. “V Banskej Bystrici na oslavách SNP práve ľudia vypískali prezidenta Kisku. Nebola to väčšina zúčastnených, ale neboli to ani jednotlivci,” uviedol Krajniak.

To, čo mohlo byť dôvodom negatívnej reakcie publika na súčasnú hlavu štátu, vysvetlil na sociálnej sieti poslanec NR SR Ľuboš Blaha. “Po prvé, Slovensko nerovná sa SME a Denník N. Kiska zrejme nadobudol dojem, že keď mu liberálna tlač vytvára kult osobnosti, rovnako ho ľúbia aj bežní Slováci. Kdeže, pán prezident, Slováci vami pohŕdajú. A vypískajú vás vždy, keď vytiahnete päty z Bratislavy,” ozrejmil Blaha.

Podľa neho oslavovať SNP môže len ťažko ten, čo pravidelne kope do Rusov, ktorí kedysi položili životy za našu slobodu. Blaha dodal, že veľká časť protifašistov bola ľavicová, komunistická, prosovietska. “Tak isto, ako účelovo aj mladý Kiska pred rokom 1989. Dnes je Kiska symbolom nenávisti k Rusku, ku komunistom, k ľavici. Protifašistickí bojovníci mu to nikdy neodpustia. Oni tebou pohŕdajú, Andy, pochop to už konečne,” napísal poslanec Smeru-SD.

Foto: www.prezident.sk

“Po tretie, darmo bude kvákať o zlom fašizme niekto, kto podporuje ukrajinských banderovcov. Niekto, kto vyznáva hodnoty korporátneho fašizmu. Niekto, kto podporuje amerických vojnových štváčov, ktorí zo všetkého najviac milujú fašistické diktatúry ako bola tá Pinochetova v Čile, ktorá dala dole ľavicu, odbory, ľudí práce a zaviedla ťažký neoliberálny kapitalizmus.

Toto je vlhký sen takých ako Kiska. Fašizmus s ‘ľudskou tvárou’. Slováci to vedia, milý Andrej. Neoblafneš ich. Ty nie si antifašista. A na oslavách SNP nemáš čo hľadať. Mal si radšej ostať na španielskej pláži,” odkázal hlave štátu Blaha.

Blaha ďalej uviedol, že ľudia, ktorí bojovali proti fašizmu a vždy bojovať budú, si zaslúžia lepšieho prezidenta. “A dnes ti to dali vedieť. Urobili dobre, povstalci z SNP by na nich boli hrdí. Už tomu konečne rozumiete, drahí moji z Prezidentského paláca?” uzavrel svoj status Ľuboš Blaha.