Úvod ZO ZAHRANIČIA Klaus: Pod rúškom opatrení nastúpila likvidácia slobody a ekonomiky

Klaus: Pod rúškom opatrení nastúpila likvidácia slobody a ekonomiky

Foto: archív

Pod pláštikom boja proti koronavírusu prichádzame o svoje slobody a nastáva likvidácia ekonomiky, vyhlásil bývalý český prezident Václav Klaus. Kritizuje súčasné nálady v spoločnosti a počínanie štátu v čase koronavírusu. Klaus zdôrazňuje, že uplynulé storočie bolo naplnené úsilím raz získanú slobodu aj nezávislosť znovu nestratiť.

„Nedopusťme, aby nás paralyzoval zámerne šírený strach. Je len na nás, či mu podľahneme,“ vyhlásil k epidémii koronavírusu a zdôraznil, že dnes čelíme nielen hrozbám zdravotného typu. Hrozí totiž, že opäť prídeme o svoje práva a slobody. Vládu obvinil z toho, že svojimi opatreniami a rozpočtovou politikou likviduje hospodárstvo krajiny a s ňou životy občanov.

„Pod pláštikom epidemických opatrenia sú likvidované alebo obmedzované ústavou dané občianske slobody. Je rozvrátená, likvidovaná ekonomika a s ňou životy státisícov našich spoluobčanov. Sú rozvrátené financie štátu a sú vytvárané dlhy, ktoré budú záťažou pre celé generácie našich potomkov,“ domnieva sa exprezident.

Vyzval preto občanov, aby neboli pasívni a nenechali si vnútiť nariadenia politicky nezodpovedných samozvaných odborníkov. Varoval aj pred podrobením sa cudzím záujmom. „Ak zostaneme v pasivite, ak zvíťazí strach nad slobodou, ak si necháme vnútiť arogantné, údajne expertné rozhodovanie, a ak sa podriadime cudzím záujmom, o všetko prídeme.“