Úvod ZO ZAHRANIČIA Klaus: Sme svedkami vytvárania totalitne riadenej spoločnosti budúcnosti

Klaus: Sme svedkami vytvárania totalitne riadenej spoločnosti budúcnosti

Foto: archív

„Čelíme radikálnej revolúcii, riadenej ľavičiarskymi elitami a ich našepkávačmi,“ tvrdí český exprezident Václav Klaus. „Ide o ďalšiu farebnú revolúciu. Rysujú sa základy totalitne riadenej budúcej spoločnosti. V rúškach nie je náš krik dobre počuť. Šírenie strachu je ďalším výrazným aspektom.“

Pripustil možnosť, že pandémii mohol niekto trošku pomôcť. Bývalý prezident ČR to povedal na besede o novej knihe Sebadeštrukcia Západu v Kladne. Hoci stretnutie malo byť prezentáciou jeho novej knihy, beseda prekvapila vizionárstvom a predpoveďami budúcnosti.

„Boli sme zahltení stupiditou falošného boja s koronapandémiou, vydali sme k tomu knihu Karanténa. Trápilo nás, čo nám hrozí po karanténe, že sa zneužila na to, aby sa svet zadlžoval, a to spôsobom, že to nesplatia ani vnuci vašich vnukov.

Do toho všetkého prišlo búranie sôch, pomníkov a zriekanie sa histórie, pokus o revolučnú zmenu sveta. Svet to radikálne mení k horšiemu. Všetky dlhodobé problémy sa zliali do extrémne ľavičiarskej pokrokovej ideológie, proti ktorej musíme bojovať.“

„Ak hovoríme o revolúcii, nie je to žiadna revolúcia zdola. Nebúria sa tí, ktorí majú dole pocit útlaku a sú nespokojní s tým, čo tí hore robia. Ide o klasickú revolúcii zhora. Túto revolúciu organizujú ľavicové elity a ich našepkávači. Ide o ďalší príklad farebnej revolúcie,“ povedal exprezident jednoznačne.

„Súčasné dianie nie je útokom Východu na Západ. To si dobre musíme uvedomiť. Nie je to útok odniekiaľ z Číny alebo z Ruska na Západ. Západ sa ničí sám. Preto som knihu nazval Sebadeštrukcia Západu.“

Dianie v Spojených štátoch, nemá podľa neho nič spoločné s bojom za slobodu. „To, čo vidíme na uliciach v Spojených štátoch, je snaha o čo najväčšie narušenie ľudskej spoločnosti, ktorá bola po stáročia zložito evolučne utváraná. Rysujú sa v tom obrysy totalitne riadenej spoločnosti budúcnosti,“ predstavil čierny scenár budúceho vývoja.

Pripomenul, že už v minulom desaťročí, keď chodieval do Ameriky, tam otvorene hovoril, že Amerika už pre nás dávno nie je vzorom slobody, slobodného trhu a ďalších tém. Amerika už vraj nie je tou Amerikou, akú bývala.