Úvod Z DOMOVA Klientelizmus: Vallo aj Lunter podpísali zmluvy s právnou kanceláriou blízkou PS

Klientelizmus: Vallo aj Lunter podpísali zmluvy s právnou kanceláriou blízkou PS

Matúš Vallo. (Foto: archív)

Bratislavský primátor Matúš Vallo nedávno podpísal lukratívnu zmluvu v hodnote 90-tisíc eur s právnou kanceláriou člena hnutia Progresívne Slovensko (PS) a poradcu prezidentky Radovana Palu. Progresívci a strana Spolu pritom v predvolebnej kampani Valla mohutne podporovali.

Išlo o rámcovú zmluvu o poskytovaní právnych služieb mesta Bratislava s právnou kanceláriou TaylorWessing e/n/w/c advokáti, s.r.o. v mene ktorej koná jej konateľ a advokát JUDr. Radovan Pala. Ten je navyše dlhoročným priateľom súčasného primátora, čím sa pochválil aj na sociálnej sieti.

Ako vyšlo najavo, že služby rovnakej kancelárie využíva aj Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK), ktorému predsedá Ján Lunter. Portál bystricoviny.sk informoval, že kraj vo februári tohto roka bez verejnej súťaže uzavrel mandátnu zmluvu o poskytovaní právnych služieb s Taylor Wessing e/n/w/c advokáti, s.r.o. z Bratislavy za viac ako 62-tisíc eur. Pala a jeho kancelária majú podľa BBSK pomáhať v právnom spore s autobusovými dopravcami v kraji.

Lunterov syn Ondrej a zároveň podpredseda BBSK je blízkym priateľom jedného zo zakladateľov PS Martina Dubéciho. Lunter ml. a Dubéci spolu študovali na Masarykovej univerzite v Brne a tiež spolu pôsobili v Debatnej asociácii.

Ján Lunter. (Foto: archív)